Niedziele handlowe mogą powrócićMarek BAZAK/East News

Nadchodzą zmiany w niedzielach handlowych przed Świętami. Polacy mają powody do ekscytacji

Niedziele handlowe będą obowiązywać znacznie częściej? Najnowsze plany, które snuje rząd, są bardzo pozytywne dla przedsiębiorców i klientów. Możliwe przywrócenie niedziel handlowych do końca pandemii.

Niedziele handlowe są przeszłością, która dla właścicieli mniejszych i większych sklepów jest obecnie nieosiągalna. Okazuje się jednak, że z powodu pandemii rząd znowu postanowił wziąć pod lupę działanie handlu w naszym kraju. Brane jest pod uwagę nawet przywrócenie handlu w niedziele do końca pandemii.

Najszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakujeNajszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakujeCzytaj dalej

Niedziele handlowe powrócą?

Niedziele niehandlowe wywołały sporo kontrowersji już na samym początku, kiedy rząd dopiero je wprowadzał. Już wtedy podnosiło się wiele głosów, które wskazywały, że branża handlowców ucierpi na tej decyzji najbardziej. Tegoroczna pandemia wywołała jeszcze większy kryzys.

Obostrzenia, rygor sanitarny oraz bezpieczeństwo klientów i pracowników sprawia, że brak jednego handlowego dnia w tygodniu dotyka praktycznie wszystkich. Ludzie wykonujący niektóre profesje wskazują dodatkowo, że wolna niedziela była ich jedynym dniem, podczas którego mogli ze spokojem zrobić zakupy.

Handlowcy wielokrotnie od początku pandemii apelowali do rządzących o zniesienie zakazu handlu przynajmniej na czas pandemii. Wszystko wskazuje na to, że ich prośby prawdopodobnie zostały wysłuchane.

Możliwe dwa warianty

Dzisiaj grzeje:

  1. Niezawodny przepis na puszysty biszkopt. Koniecznie zapisz go w swoim zeszycie
  2. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
  3. Genialny w swojej prostocie trick na sklejające się pierogi. Wystarczy jedna, łatwa czynność - doskonale sprawdzi się na Święta

Wiceminister pracy, rozwoju i technologii, Olga Semeniuk, powiedziała, że rządzący mają rozmyślać nad zniesieniem zakazu handlu w niedziele. Nie wiemy jeszcze jak finalnie ma wyglądać ten projekt, zakładane mają być dwa rozwiązania.

Pierwszy z nich polega na wprowadzeniu dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu. Drugi jest jednak znacznie bardziej korzystny dla klientów jak i właścicieli sklepów. Polega on na przywróceniu handlu w niedzielę do końca pandemii.

Jak wyjawiła Olga Semeniuk, ostateczny werdykt jest ściśle zależny od sytuacji epidemicznej w całym kraju. Przyznała jednak, że ministerstwo pracy, rozwoju i technologii ma zrobić wszystko, aby "uwolnić gospodarkę" w grudniu.

Branża handlowców jest z pewnością dobrej myśli, wszak to właśnie oni najbardziej zyskają na możliwych zmianach. Klienci także będą mogli się cieszyć, ponieważ jeden dodatkowy dzień handlu oznacza rozluźnienie tłumów w sklepach.

Niestety, restauracje, puby, bary i knajpy są ciągle w tragicznej sytuacji, gdyż zamknięte są na przyjmowanie klientów na miejscu. Właściciele lokali gastronomicznych patrzą w przyszłość z nadzieją na zmiany, które pozwolą im normalnie pracować.

Genialny w swojej prostocie trick na sklejające się pierogi. Wystarczy jedna, łatwa czynność - doskonale sprawdzi się na ŚwiętaGenialny w swojej prostocie trick na sklejające się pierogi. Wystarczy jedna, łatwa czynność - doskonale sprawdzi się na ŚwiętaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. "Nie spodziewałem się, że to się stanie tak szybko". Minister Zdrowia mówi o sytuacji w Polsce
  2. Rewolucyjna zmiana w komunikacji urzędowej. Życie wielu Polaków będzie o niebo łatwiejsze
  3. Najprostszy przepis na kultowe ciasto "zebra", idealne na szybki deser dla całej rodziny. Gwarantujemy, że zniknie z blachy w kilka chwil
  4. Bogata w witaminy i wspierająca odporność surówka z kiszonej kapusty, pozycja obowiązkowa do jesiennego obiadu. Nie da się jej oprzeć
  5. Eksplozja smaku. Ewa Wachowicz podała przepis na kotlety po kijowsku tak pyszne, że nie można przestać ich jeść
  6. Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?
  7. Kurniki w piekielnym ogniu: żywioł szalał bez litości, gigantyczne straty

Źródło: onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł