Smakosze.pl
Uwielbiany kucharz zmarł

Twitter / @wantedinrome

Ukochany kucharz nie żyje, bardzo przykre wieści

27 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Kucharz, który zasłynął ze wspierania osób pokrzywdzonych przez los, zmarł w wieku 91 lat. Dino Impagliazzo odszedł 25 lipca w Rzymie. Określano go mianem kucharza ubogich, ponieważ gotował dla potrzebujących.

Mało który kucharz wykazuje się tak szlachetną postawą. Dino Impagliazzo od lat przygotowywał posiłki do osób w kryzysie bezdomności i ubogich. Niestety, media potwierdziły najgorszy ze scenariuszy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Uwielbiany kucharz nie żyje

Kucharz przeważnie kojarzy nam się z pracą w restauracji. Jednak nie wszyscy przedstawiciele tego fachu pracują wyłącznie dla zysku. Dino Impagliazzo zyskał przydomek kucharza ubogich, za sprawą swojej szlachetnej działalności.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tragedii, do której doszło w trakcie przygotowań weselnych. Tym razem zmarł kucharz o wielkim sercu. Jego wsparcie dla najbiedniejszych sprawiło, że cieszył się ogromnym uznaniem.

Uwielbiany kucharz każdego dnia przygotowywał posiłki dla blisko 300 osób ubogich oraz w kryzysie bezdomności. Potrzebujący mogli je otrzymać pomiędzy stacjami kolejowymi. Niefortunnie Dino Impagliazzo zmarł.

Pasta jajeczna w przepysznym wydaniu

Prosty przepis na zachwycającą pastę jajeczną z ogórkiem kiszonym

CZYTAJ DALEJ

Kucharz ubogich odszedł w wieku 91 lat

Dino Impagliazzo dożył sędziwego wieku. Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, na którą powołuje się portal Wydarzenia Interia, kucharz zmarł, mając 91 lat. Działacz społeczny odszedł 25 lipca w Rzymie.

Kucharz należał do Ruchu Focolari Chiary Lubich oraz Wspólnoty Sant’Egidio. Przez całe swoje życie zamieszkiwał Rzym. Dino Impagliazzo założył stowarzyszenie RomAmor, które zajmowało się serwowaniem posiłków dla najbiedniejszych.

Pogrzeb słynnego kucharza ma odbyć się 27 lipca o 11:00 w rzymskim kościele Santa Maria in Trastevere. Z pewnością pożegna go wiele osób, które doceniały jego pracę na rzecz potrzebujących. Jakiś czas temu wspominaliśmy o dramacie polskiego kucharza.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Wydarzenia Interia

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Magda Gessler zniszczyła telefon

Show-biznes od kuchni

Awantura podczas nagrywania "Kuchennych rewolucji"

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Kim są synowie Roberta Makłowicza?

Czytaj więcej >
Justyna Żyła zdradziła kim jest jej mama

Show-biznes od kuchni

Kulinarne tradycje w rodzinie Justyny Żyły

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Mateusz Gessler martwi się o przyszłość swoich restauracji

Czytaj więcej >
Księżniczka Charlotte zdradziła co lubi jadać

Show-biznes od kuchni

Ulubione jedzenie księżniczki Charlotte

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Gessler namawia do jedzenia rękami, powód może zaskoczyć

Czytaj więcej >