Smakosze.pl
Uwielbiany kucharz zmarł

Twitter / @wantedinrome

Ukochany kucharz nie żyje, bardzo przykre wieści

6 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Kucharz, który zasłynął ze wspierania osób pokrzywdzonych przez los, zmarł w wieku 91 lat. Dino Impagliazzo odszedł 25 lipca w Rzymie. Określano go mianem kucharza ubogich, ponieważ gotował dla potrzebujących.

Mało który kucharz wykazuje się tak szlachetną postawą. Dino Impagliazzo od lat przygotowywał posiłki do osób w kryzysie bezdomności i ubogich. Niestety, media potwierdziły najgorszy ze scenariuszy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Uwielbiany kucharz nie żyje

Kucharz przeważnie kojarzy nam się z pracą w restauracji. Jednak nie wszyscy przedstawiciele tego fachu pracują wyłącznie dla zysku. Dino Impagliazzo zyskał przydomek kucharza ubogich, za sprawą swojej szlachetnej działalności.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tragedii, do której doszło w trakcie przygotowań weselnych. Tym razem zmarł kucharz o wielkim sercu. Jego wsparcie dla najbiedniejszych sprawiło, że cieszył się ogromnym uznaniem.

Uwielbiany kucharz każdego dnia przygotowywał posiłki dla blisko 300 osób ubogich oraz w kryzysie bezdomności. Potrzebujący mogli je otrzymać pomiędzy stacjami kolejowymi. Niefortunnie Dino Impagliazzo zmarł.

Pasta jajeczna w przepysznym wydaniu

Prosty przepis na zachwycającą pastę jajeczną z ogórkiem kiszonym

CZYTAJ DALEJ

Kucharz ubogich odszedł w wieku 91 lat

Dino Impagliazzo dożył sędziwego wieku. Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, na którą powołuje się portal Wydarzenia Interia, kucharz zmarł, mając 91 lat. Działacz społeczny odszedł 25 lipca w Rzymie.

Kucharz należał do Ruchu Focolari Chiary Lubich oraz Wspólnoty Sant’Egidio. Przez całe swoje życie zamieszkiwał Rzym. Dino Impagliazzo założył stowarzyszenie RomAmor, które zajmowało się serwowaniem posiłków dla najbiedniejszych.

Pogrzeb słynnego kucharza ma odbyć się 27 lipca o 11:00 w rzymskim kościele Santa Maria in Trastevere. Z pewnością pożegna go wiele osób, które doceniały jego pracę na rzecz potrzebujących. Jakiś czas temu wspominaliśmy o dramacie polskiego kucharza.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Wydarzenia Interia

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi:

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Show-biznes od kuchni

Gessler pokazała wyjątkowe zdjęcie z rodzinnego albumu

Czytaj więcej >
Majonez, który Makłowicz wybiera do jarzynowej

Show-biznes od kuchni

Makłowicz zdradził, jaki jest najlepszy majonez. Odpowiedź zaskakuje

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Show-biznes od kuchni

Kim jest żona Roberta Makłowicza?

Czytaj więcej >
Słynny kucharz za dziecięcych lat

Show-biznes od kuchni

Niesamowite zdjęcie z dzieciństwa Michela Moran

Czytaj więcej >
Młody Damian Kordas

Show-biznes od kuchni

Damian Kordas pokazał zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz w dzieciństwie

Show-biznes od kuchni

Najpiękniejsza gotująca Polka pokazała zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >