Smakosze.pl
Kajzerki warte krocie

Canva / tilialucida

Niezwykle drogie kajzerki nad polskim morzem

1 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Kajzerki przeważnie są jednym z najtańszych rodzajów pieczywa. Okazuje się, że w nadmorskich miejscowościach nawet najzwyklejsze bułki mogą wywołać spore zaskoczenie. Wszystko przez ich cenę. Pani Justyna nie podejrzewała, że jedna kajzerka będzie kosztowała aż złotówkę.

Nie da się ukryć, że kajzerki cieszą się sporą popularnością wśród smakoszy. Nietrudno natknąć się na osoby, które praktycznie codziennie przygotowują z nich kanapki. Mało kto spodziewałby się, że podczas wakacji nad polskim morzem za bułki można zapłacić takie pieniądze.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Nadmorskie kajzerki zaskoczyły turystkę

Nie od dziś wiadomo, że w czasie sezonu wakacyjnego, ceny w nadmorskich miejscowościach szybują w górę. Przeważnie dotyczy to jedzenia w restauracjach. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jakie pieniądze przyjdzie nam zapłacić za tamtejsze zapiekanki.

Dziś przyjrzymy się doniesieniom, którymi pani Justyna podzieliła się z portalem Haps. Kobieta postanowiła kupić sobie bułki kajzerki i trochę masła. Sądziła, że za takie zakupy zapłaci niewielkie pieniądze.

Początkowo zastanawiała się ile pieniędzy wziąć do sklepu. Stwierdziła, że na wszelki wypadek weźmie 20 złotych. Nie podejrzewała, że na sześć kajzerek i 100 g masła wyda prawie połowę przygotowanej kwoty.

Jajecznica od Gordona Ramsaya

Delikatna jajecznica według Gordona Ramsaya

CZYTAJ DALEJ

W sklepie okazało się, że jedna kajzerka została wyceniona na złotówkę. Trzeba przyznać, że przeważnie cena tego typu pieczywa nie przekracza 50 groszy. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu Dla Handlu jeszcze w czerwcu średni koszt jednej kajzerki wynosił około 30 groszy.

Spore pieniądze za bułki z nadmorskiego sklepu

- Oniemiałam, gdy usłyszałam, ile mam zapłacić. Kupiłam przecież ledwo kilka bułek i kostkę masła. To nie powinno przekroczyć 6 złotych, a tu taki rachunek. Złotówka za kajzerkę... No kto to widział? Za tyle kasy to się kupuje pięć bułek, a nie jedną - zrelacjonowała pani Justyna, przytaczana przez portal Haps.

Warto nadmienić, że masło również nie należało do najtańszych. Jeszcze w czerwcu średnio 200 g smarowidła wyceniano na 4,47 zł. Tymczasem pani Justyna za 100 g masła musiała zapłacić 3,90 zł.

Finalnie pani Justyna za niewielkie zakupy zapłaciła 9,90 zł. Bez wątpienia są to spore pieniądze jak za kajzerki i odrobinę masła. W jednym z wcześniejszych artykułów wspominaliśmy o tym, ile kosztował najdroższy gofr nad Bałtykiem.

Kajzerki

Kajzerki

Canva / AnVyChicago

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Haps; Dla Handlu

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Luksusowy sprzęt kuchenny w ofercie Lidla

Czytaj więcej >

Produkty

Jak rozpoznać dobre oscypki?

Czytaj więcej >

Produkty

Gdzie na grzyby we wrześniu?

Czytaj więcej >
Vibovit jest jednym ze smaków dzieciństwa

Produkty

Niezapomniany smak dzieciństwa: Vibovit

Czytaj więcej >
Kartacze są przepyszne

Produkty

Niezawodny przepis na kultowe kartacze

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed partiami lodów z Biedronki

Czytaj więcej >