Smażenie na olejupixabay.com/Lebensmittelfotos

Zjedzenie hitowego produktu może być niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej wyrzucić go do śmieci

Nowotwór w obecnych czasach jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów. W dużym stopniu odpowiedzialna za to jest nasza dieta. Są produkty, których powinniśmy unikać, bowiem mogą być rakotwórcze. jeden z nich jest szczególnie niebezpieczny.

Nowotwór na świecie, jest drugim po chorobach układu krążenia najczęstszym powodem zgonu. Ta choroba cywilizacyjna zabija masę ludzi, mimo to niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak bardzo ważna jest zdrowa dieta.

Chleb smażony w jajku warto jeść z ważnych powodów. Poznasz je i od razu wyjmiesz patelnięChleb smażony w jajku warto jeść z ważnych powodów. Poznasz je i od razu wyjmiesz patelnięCzytaj dalej

Nowotwór to straszna diagnoza, lepiej unikać produktów, które mogą być rakotwórcze

Oszczędność w kuchni to dobry nawyk, prowadzi często do zmniejszenia wyrzucanego jedzenia i zwiększonej kontroli wydatków. Co jednak, kiedy oszczędność może doprowadzić nas do dużych szkód na zdrowiu? Niestety, korzystanie z oleju na którym smażyliśmy wcześniej to bardzo zły pomysł. W czasie pierwszej obróbki termicznej wytwarzają się bardzo groźne, kancerogenne związki chemiczne. Użycie tego ciekłego tłuszczu przy kolejnym smażeniu, wiąże się z przyjęciem mocno zwiększonej dawki.

Dzisiaj grzeje: 1. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

2. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Olej nie jest wielokrotnego użytku. Po usmażeniu frytek we frytkownicy powinniśmy pozbyć się go bez ociągania. Ponowne skorzystanie z takiego tłuszczu w kuchni, niesie ze sobą katastrofalne skutki. Naukowcy przeprowadzili eksperyment, który polegał na podawaniu przetworzonego oleju myszom laboratoryjnym. W wyniku spożycia, gryzonie zaczynały bardzo szybko chorować. Nawet po 25 dniach, u niektórych osobników, można było zauważyć rozwijające się zmiany nowotworowe.

Jeżeli jesteśmy w grupie zwiększonego ryzyka, czyli mamy skłonności do nowotworów lub uśpione zmiany patogenne, szansa na chorobę rośnie drastycznie. Niestety, wiele objawów nie jest widocznych natychmiast, co oznacza, że po wykryciu przypadłości może już być za późno.

  1. Uwielbiana aktorka zrobiła niemożliwą rzecz na pogrzebie Królikowskiego. Nigdy nie widzieliśmy takiego zachowania
  2. TVP w piękny sposób uhonoruje Pawła Królikowskiego. Znamy plan prezesa
  3. Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produkty
  4. Afera, wreszcie wiadomo po co mięso pakują z "higieniczną wkładką". Oszustwo producentów nie mieści się w głowie
  5. Robert Makłowicz błaga Polaków o pomoc. Potrzebne są duże pieniądze
  6. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze

Źródło: pikio.pl

Następny artykuł