Koszyk pieczywapikist / licencja: CC0

Niestety, niemal wszyscy Polacy jedzą je każdego dnia. 7 Najbardziej rakotwórczych produktów w naszych kuchniach

Nowotwór może mieć wiele podłoży i ku naszej rozpaczy, czasem nim są jadane przez nas produkty. Większość z nas jest zupełnie nieświadoma ich działania i spożywamy je w ogromnych ilościach. Sprawdź, czy znajdziesz je także w swojej kuchni. Mogą być bardzo niebezpieczne.

Nowotwór jest straszną chorobą, na którą nikt z nas nie chciałby zapaść. Niestety, nie zawsze mamy na to wpływ. Współczesny świat pełen jest pułapek, w które możemy z łatwością wpaść. 7 produktów może niestety zwiększać szanse na zachorowania na raka. Niebezpieczeństwo czyha na nas wszystkich. Być może znajdziesz te produkty także w swojej kuchni. Sprawdź uważnie.

Produkty, które mogą powodować straszny nowotwór

Dodajesz czosnek, chrzan i koper do kiszenia ogórków? 1 popularny błąd i będą do wyrzuceniaDodajesz czosnek, chrzan i koper do kiszenia ogórków? 1 popularny błąd i będą do wyrzuceniaCzytaj dalej

Orzeszki ziemne

Pierwszym, bardzo niepozornym produktem są orzeszki ziemne. Kupujemy je bardzo chętnie, jako szybką przekąskę i podajemy nawet dzieciom. Niestety okazuje się, że trzeba bardzo niewiele, by były groźne dla zdrowia. Nieprawidłowo przechowywane, produkowane są w nich aflatoksyny, które wytwarzane są przez grzyby. Te substancje w skrajnych przypadkach prowadzą do rozwoju raka wątroby.

Solona ryba

Niestety uwielbiany przysmak nie jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Badania kanadyjskich naukowców dowiodły, że spożywanie solonej ryby może sprawiać, że rak jamy nosowo-gardłowej rozwija się kilkukrotnie szybciej. Lepiej nie jadać ich zbyt często i postawić na delikatne ryby o białym mięsie jak dorsz.

Oleje roślinne

Badanie przeprowadzone we Francji w 2008 roku dowiodło, że spożywanie roślinnych olejów, znacząco wpływa na rozwój raka piersi. Najzdrowszym olejem według naukowców jest oliwa z oliwek, która może wręcz zapobiegać wielu chorobom.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wokalista uwielbianego zespołu, miał 35 lat
  2. Gwiazda jest załamana po wyrzuceniu z Pytania na śniadanie. Zastąpi ją Kasia Cichopek, kulisy zwalają z nóg
  3. Ważne zmiany dla emerytów. Ich świadczenia mogą ulec zmniejszeniu

Niemyte owoce i warzywa

Owoce i warzywa to samo zdrowie? Niekoniecznie. Niestety, jeśli nie umyjemy ich dokładnie przed spożyciem mogą w nich zostać pestycydy. Naukowcy w Kanadzie dowiedli, że mogą one powodować one straszne odmiany raka takie jak: szpiczak mnogi, chłoniak nieziarniczy, rak jąder, przewlekła białaczka limfatyczna, rak prostaty czy trzustki. Dlatego następnym razem dokładnie umyjcie wszystkie produkty, może mieć to niebagatelny wpływ na zdrowie i życie.

Białe pieczywo

Pyszne i aromatyczne może być dla nas skrajnie niebezpieczne. Jeśli spożywamy białe pieczywo zbyt często, ryzyko raka płuc zwiększa się nawet o 50%. Nie oznacza, to że musimy rezygnować całkowicie z wypieków. Po prostu wybierajmy pieczywo wykonane z pełnego ziarna, na przykład żytnie.

Mleko pochodzenia zwierzęcego

Od dziecka słyszeliśmy, że mleko to samo zdrowie. Nic bardziej mylnego. Już od 2004 roku naukowcy wiedzą, że przynosi ono więcej szkody niż pożytku dla organizmu. Mężczyźni, którzy piją je systematycznie zwiększają ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o 70 procent.

Przypalone mięso

Kto z nas nie kocha grilla. Najlepsze kąski to przecież, te które są aż nieco zwęglone. Niestety, one są także najbardziej niebezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ zwiększają ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o 70 procent. Lekarze alarmują, żeby mięso piec bądź gotować na parze i bardzo uważać na wszelkie zbyt mocno przysmażone kawałki.

3 nagłe komunikaty GIS. Ostrzegają przed 2 produktami, wszyscy używają ich do gotowania, z trzeciego każdy robi kanapki3 nagłe komunikaty GIS. Ostrzegają przed 2 produktami, wszyscy używają ich do gotowania, z trzeciego każdy robi kanapkiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Co się dzieje z Moniką Olejnik? Wbiła szpile TVP, mówi o "wolnych mediach", nagranie obiegło sieć
  2. Rozczarowanie dla tysięcy Polaków. Ostre słowa z Kancelarii Premiera
  3. Krzysztof Cugowski narzekał na żenującą kwotę swojej emerytury, która nie starczy nawet na jedzenie. W Budce Suflera zarabiał nawet 200 tysięcy miesięczne
  4. 3 nagłe komunikaty GIS. Ostrzegają przed 2 produktami, wszyscy używają ich do gotowania, z trzeciego każdy robi kanapki
  5. Przez tydzień piła sok z buraków. Efekty ją zdruzgotały
  6. Adam Małysz przekazał ważne wiadomości Polakom. Chodzi o skoki narciarskie, "zdecydowałem się na ten krok"

Źródło: pikio

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł