Nowotwor może być objawem złej dietyUnsplash Fikri Rasyid

Mogą wywoływać okropne choroby, a większość Polaków je kupuje. Są niebezpieczne dla organizmu, zawierają olej palmowy, akrylamid, sól, cukier i wiele innych

Nowotwór może być wywoływany poprzez spożywanie produktów zawierających substancje rakotwórcze. Jednym z czynników sprzyjających rozwojowi nowotworu jest dieta, na którą mało ludzi zwraca uwagę. Bardzo popularny produkt kupowany przez większość Polaków zawiera olej palmowy i akrylamid, które są potencjalnie rakotwórcze.

Nowotwór jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie. Bardzo duży wpływ na szansę zachorowania ma nasza dieta, która często pozostawia wiele do życzenia. Jest pewien produkt, który zawiera w sobie wyjątkowo szkodliwe substancje. Mogą one być jednym z głównych czynników powstawania komórek rakowych w organizmie człowieka.

Są kolejne przeszkody oprócz mandatów i pogody, żeby jutro grillować. Tym razem kuria zaapelowała do PolakówSą kolejne przeszkody oprócz mandatów i pogody, żeby jutro grillować. Tym razem kuria zaapelowała do PolakówCzytaj dalej

Nowotwór wywołany może być przez jedzenie zawierające między innymi olejm palmowy czy akrylamid

Jeśli jesteśmy fanami niezdrowego i wysokokalorycznego jedzenia, musimy się strzec i liczyć z wielkimi konsekwencjami. Bardzo popularny produkt zawiera w sobie wiele substancji, które są bardzo szkodliwe i wyniszczające. Jest pełen soli, oleju palmowego, akrylamidu, cukru i wielu innych, niezdrowych składników. Mowa oczywiście o znanych i lubianych chipsach.

Dzisiaj grzeje: 1. Kupujesz masło w kostkach? Nie daj się nabrać na popularny trik wprowadzający w błąd

2. Na zakupach będą mogli cię zamknąć w izolatce. Wystarczy podejrzenie

W 100 gramach chipsów możemy znaleźć nawet około 2 gramów soli. Dzienna bezpieczna dawka określone zostało przez WHO na 5 gramów sodu, czyli jedna plaska łyżeczka. Statystyki mówią, że przeciętny Polak spożywa nawet 10 gramów dziennie, co podwójnie przekracza zdrowy limit. Sól zwiększa ciśnienie oraz spożywana w nadmiarze może przyczyniać się do poważnych chorób żołądka.

Olej palmowy jest jednym z głównych składników słonej przekąski, który powoduje miażdżycę, otyłości czy stany zapalne, które bezpośrednio mogą prowadzić do nowotworów.

Akrylamid powstaje podczas smażenia ziemniaków przez reakcję chemiczną zachodzącą pomiędzy cukrami, a aminokwasami. naukowcy odkryli związek pomiędzy akrylamidem, a rakiem piersi u kobiet. Przez Unię Europejską określany jest jako "potencjalnie rakotwórczy.

Chipsy są bardzo niezdrową przekąską, dlatego lepiej pochrupać twarde warzywa jak marchewka, niż truć się smacznym, lecz potencjanie zabójczym przysmakiem.

Najlepsze newsy:

  1. Akcja ratunkowa zakończyła się wielką tragedią. Dziecko nie żyje, ciężko powstrzymać łzy
  2. Małgorzata Rozenek-Majdan retuszuje zdjęcia? Niepokojące szczegóły na najnowszych zdjęciach
  3. Właśnie dzieje się we wszystkich Biedronkach w Polsce. Obowiązuje tylko dzisiaj, 2 podobnej okazji długo nie będzie
  4. Wypij królową wszystkich napojów lub kefir przed snem. Efekty przyjdą nagle
  5. Placki z kiszonej kapusty i sosem z czosnku to 1 z najzdrowszych potraw świata. Nadzwyczajne połączenie, podajemy przepis
  6. Premier przeprasza obywateli i sugeruje wcześniejsze zniesienie obostrzeń. Zaskakująca wiadomość z Włoch

Źródło: kuchnia.wp.pl

Następny artykuł