Obostrzenia i zapowiedź GISsmakosze.pl

Uwaga, od dziś obowiązują nowe obostrzenia. Jest też kolejna zapowiedź GIS

Wszyscy powinni mieć się na baczności. Wprowadzone zostały nowe obostrzenia, które zaczynają obowiązywać od dnia dzisiejszego. Warto się na nie przygotować, tym bardziej, że nowa zapowiedź GIS nie pozostawia najmniejszych złudzeń. Czego możemy się spodziewać?

Obostrzenia bez wątpienia nie są czymś przyjemnym. Jednak stosowanie się do nich jest niezwykle istotne. Właśnie dzięki nim możemy uniknąć rozprzestrzeniania się choroby, która wstrząsnęła światem. W dniu dzisiejszym w życie weszły nowe obostrzenia.

Przed chwilą Biedronka wydała nagły komunikat. Sieć ostrzega wszystkich klientówPrzed chwilą Biedronka wydała nagły komunikat. Sieć ostrzega wszystkich klientówCzytaj dalej

Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd

Rekordy zachorowań sprawiły, że konieczne były nowe obostrzenia. Zaostrzony reżim sanitarny został wprowadzony w rejonach, w których powstaje najwięcej ognisk infekcji. Podzielono je na te oznaczone jako "czerwone" i "żółte". Zgodnie z doniesieniami portalu Polsat News przypadku w "czerwonych" rejonów obostrzenia dotyczą zakazu organizowania kongresów i targów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. Ograniczenia będą dotyczyły również klubów fitness, kin, kościołów, wesel i zgromadzeń. W całej przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywanie ust oraz nosa.

W przypadku stref oznaczonych jako "żółte" obostrzenia dotyczą przede wszystkim ograniczeń w skupiskach ludzi. Natomiast w całym kraju konieczne będzie zakrywanie ust oraz nosa w środkach publicznego transportu oraz obiektach handlowych. GIS również zapowiedział podjęcie stosownych działań mających na celu egzekwowanie nowych przepisów.

Dzisiaj grzeje:

  1. Radosna nowina w domu Marty Kaczyńskiej. Sama się wygadała, gratulacje
  2. Starsza klientka Biedronki chciała grzecznie zwrócić uwagę. Reakcja kasjerki ją zmroziła, wszystko opisała
  3. Biedronka rusza z hitową akcją, aż 12 dostaniesz za darmo. Musisz się jednak spieszyć

GIS i nowowprowadzone obostrzenia

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Radio ZET, nowe obostrzenia to dopiero początek. GIS zapowiada wzmożone kontrole. Do rejonów określonych jako "czerwone" i "żółte" przybędą dodatkowi pracownicy GIS. Wszystko to w celu zabezpieczenia najbardziej niebezpiecznych obszarów przed dalszym rozwojem pandemii.

- Tylko w ciągu ostatniego tygodnia było to prawie 7 tysięcy kontroli. Były to niejako kontrole "przy okazji", które w ogromnej części przypadków kończyły się na pouczeniu. Teraz trzeba się liczyć z surowymi karami finansowymi. Kontrole będą skrupulatne. Zakres kontroli obejmuje kilkadziesiąt pozycji. Tam, gdzie to będzie konieczne, inspektorzy będą korzystać ze wsparcia policji. Dotychczasowe doświadczenia są takie, że niejednokrotnie ognisko epidemiczne zaczynało się na weselu, a kończyło w wielkich zakładach przemysłowych. Musimy to przerwać - powiedział rzecznik prasowy GIS Jan Bondar, przytaczany przez Radio ZET.

Ogromne współczucie. Niech się pani trzyma pani MagdoOgromne współczucie. Niech się pani trzyma pani MagdoCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Ile naprawdę zarabiają księża? Media dotarły do konkretnych liczb, wielu będzie zadziwionych
  2. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci
  3. Sezonowe kotlety z cukinii są idealną obiadową propozycją. Warto je podać z niezwykłym sosem
  4. Nowa bardzo zaskakująca moda na weselach. Goście łapią się za głowę, pomysł budzi kontrowersje
  5. Raptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródło
  6. Kiedy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Piotr Żyła, opadły nam szczęki. Nie mieliśmy pojęcia

Źródło: Polsat News/ Wiadomosci.radiozet.pl


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł