Ocet wiele zdziałaAleksandra Selivanova, Getty Images, eskaylim, Getty Images Pro

Wlej do czajnika ocet z wodą i zagotuj. Efektami, po wylaniu zawartości będziesz zachwycony

Ocet można znaleźć praktycznie w każdym domu, więc jest produktem łatwo dostępnym i bardzo popularnym. Jeśli twój czajnik jest mocno przerośnięty kamieniem, a herbata czy kawa nie smakują jak dawniej - wlej do środka ocet z wodą i zagotuj. Tak potraktowane urządzenie szybko się odkamieni.

Ocet znajduje zastosowania w różnych dziedzinach i aspektach naszego życia. Najczęściej wykorzystujemy go podczas przygotowywania wszelakich marynat czy zalew do konserwowania żywności. Świetnie sprawdza się także jako środek czyszczący, którym łatwo zmywa się np. lodówkę.

Przy jego pomocy można także udrażniać rury, czyścić kabinę prysznicową z zacieków czy odkamieniać czajnik. Jeśli bardzo denerwuje cię mineralny posmak w swoich naparach - połącz wodę z kranu oraz ocet i wlej miksturę do czajnika. W mig pozbędziesz się kamienia.

Ocet jako odkamieniacz

W zależności od twardości wody w rurach, kamień osadza się na naszych sprzętach z różną prędkością. Niestety, aby całkowicie wyeliminować problem odkładania się osadów mineralnych, należałoby gotować wodę całkowicie pozbawioną substancji mineralnych, co jednak mija się z celem.

Twarda woda znacznie szybciej generuje warstwę białego osadu na ściankach i dnie czajnika. Oczywiście można korzystać z filtrów, lecz wiele osób po prostu wlewa wodę do czajnika wprost z kranu. W takiej sytuacji na pomoc przychodzi najzwyklejszy ocet.

Ukradły w sklepie jedzenie dla dzieci. Policjant zamiast je karać, wręczył coś niezwykłegoUkradły w sklepie jedzenie dla dzieci. Policjant zamiast je karać, wręczył coś niezwykłegoCzytaj dalej

Jednym z trików na kamień jest wymieszanie octu w proporcji 1:1 z wodą, wlanie mieszanki do czajnika i zagotowanie. Po 5 minutach gotowania osad powinien rozpuścić się. Następnie wystarczy 2-3 razy zagotować czystą wodę, aby pozbyć się nieprzyjemnego posmaku i aromatu octu.

Doskonale sprawdza się także zalanie czajnika coca-colą i pozostawienie jej w czajniku na kilka godzin. Wtedy osad dosłownie sam odpada, a czajnik znowu funkcjonuje jak nowy. Jeśli nie chcesz korzystać z kwaśnych produktów, możesz użyć zwykłej sody.

Poszukujesz więcej ciekawych wiadomości ze świata gastronomii? W tym artykule piszemy o godzinach dla seniorów. Tutaj wyjawiamy triki Darii Ładochy na najlepszą lasagnę.

Wystarczy rozrobić ją w niewielkiej ilości wody i taką pastę nałożyć na wnętrze czajnika, gdzie znajduje się kamień. Sprzęt należy teraz odłożyć na całą noc, a o poranku wystarczy spłukać go wodą. Osad powinien natychmiast zniknąć.

Sok z cytryny również świetnie się nadaje. Wystarczy wlać go do czajnika i odstawić go na godzinę. Jeśli fragment kamienia jeszcze nie odpadł, natrzyj go cząstką owocu. Po kilku minutach z pewnością zniknie rozpuszczony kwasem cytrynowym.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł