Ocet i jego zastosowanie w ogrodziePixabay / wicherek

Ocet ma piorunujące zastosowanie w ogrodzie. Zwalczysz nim znienawidzone szkodniki

Ocet ma wiele zastosowań w kulinariach. Niektóre potrawy nie mogłyby się bez niego obejść. Oczywiście ocet można stosować nie tylko w kuchni. Ciężko uwierzyć, że tak znakomicie sprawdza się w ogrodzie. Uciążliwe szkodniki staną się tylko ponurym wspomnieniem.

Przeważnie ocet wykorzystujemy podczas wykonywania potraw, które wymagają kwaśnej nuty smakowej. Przyprawa jest również pomocna podczas czyszczenia różnych powierzchni. Jednak jego zastosowanie w ogrodzie może wywołać nie lada zaskoczenie.

Są we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówSą we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówCzytaj dalej

Ocet w ogrodzie

Szkodniki potrafią doszczętnie zniszczyć nasz ogród. Na szczęście ocet może nam pomóc skutecznie się ich pozbyć. Doskonale sprawdza się również w przypadku roślin doniczkowych, drzew oraz krzewów. Wystarczy, że na jego bazie przygotujemy odpowiedni roztwór.

Sam ocet mógłby zniszczyć nasze rośliny. Dlatego konieczne jest jego rozrobienie w wodzie. Odpowiednie proporcje są tutaj kluczowe. Na 1 litr octu powinno przypadać 10 litrów wody. Taka mieszanka będzie idealnym opryskiem dla naszych roślin. Należy jednak pamiętać, że ocet niszczy również chwasty. W związku z tym delikatne rośliny nie powinny być nim spryskiwane. Na jakie szkodniki dobrze działa rozrobiony ocet?

Dzisiaj grzeje:

  1. Za kilka godzin będziemy świadkami, już się zbliża. Może być niebezpiecznie
  2. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
  3. Niedziela handlowa w sierpniu wypada tylko raz. Dziś zakupy zrobisz, ale nie wszystko będzie otwarte

Ocet w walce ze szkodnikami

Ocet w formie oprysku pozwoli nam na skuteczne uporanie się z mszycami, które staną się tylko wspomnieniem. Nacieranie roztworem roślin zabezpieczy je z kolei przed tarcznikami oraz misecznikami. Do octu z wodą warto dodać odrobinę mydła. Wówczas specyfik będzie dłużej utrzymywał się na roślinach. Warto wykorzystać tą wiedzę w praktyce i pozbyć się raz na zawsze uciążliwych szkodników.

Zobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliZobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Agata Duda wyrwała mężowi telefon, była nieustępliwa. Dziennikarz ujawnił nieznaną historię
  2. Wprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego kraju
  3. Rozenek niewyspana, bez makijażu, nieuczesana nagle weszła do spożywczego. Słowa kasjerki zapamięta do końca życia
  4. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu
  5. Magda Gessler podając przepis na placki ziemniaczane przeszła samą siebie. Lepszych nie da się zrobić, cudowna receptura
  6. Tragedia zwycięzcy Tour De Pologne. Kolarz spadł z wiaduktu w przepaść, wszystko zostało nagrane (WIDEO)

Źródło: muratordom.pl


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł