Ocet i jego niezwykłe zastosowaniePixabay / Hans

Genialne zastosowanie octu. Błyskawicznie pozbędziesz się problemu, który często spędza nam sen z powiek

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że ocet bywa niezawodny w kuchni. Jego zastosowanie znacznie przerasta kulinaria. Okazuje się, że może ona nam pomóc w wyjątkowo uporczywym problemie. Od teraz będzie ona tylko ponurym wspomnieniem.

Niepozorny ocet może stać się niezwykle użytecznym preparatem. Mało kto spodziewałby się, że może on okazać się aż tak pomocny. Każdy kto wypróbował ten trik już na zawsze o nim pamiętał. Ocet jest w takich przypadkach niezawodny.

Sekielski pokazał fanom swój tygodniowy jadłospis. 1 punkt jest szczególnie ważny, każdy powinien brać przykładSekielski pokazał fanom swój tygodniowy jadłospis. 1 punkt jest szczególnie ważny, każdy powinien brać przykładCzytaj dalej

Ocet i jego niezwykłe zastosowania

Ocet niezwykle często wykorzystujemy podczas kulinarnych wyzwań. Niektóre potrawy nie mogą się bez niego obejść. Ostatnio przytaczaliśmy przepis na przepyszne gruszki w occie. Teraz możesz dowiedzieć się jak za jego pomocą pozbyć się pewnego problemu, który wielu osobom spędza sen z powiek.

Często mogliśmy przekonać się o tym, że ocet jest pomocnym środkiem pozwalającym na zachowanie czystości. Okazuje się, że znakomicie sprawdza się on w walce z przykrymi zapachami. Obok takiego zastosowania ciężko przejść obojętnie. Jak może nam pomóc ocet?

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: Znów zmykają granice. Nasi sąsiedzi wprowadzają zakaz wjazdu dla obcokrajowców
  2. Media donoszą o dramatycznym rozstaniu Haliny Mlynkovej. Jeszcze nie tak dawno chwaliła się, że uwielbia gotować dla męża
  3. Nowe kontrole już w drodze. Mogą zajrzeć ci do domu i wtedy zdecydują, jaka będzie kara

Ocet w walce z przykrymi zapachami

Niekiedy nasze pojemniki na jedzenie lub napoje zaczynają emanować wyjątkowo nieprzyjemną wonią. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ocet. W przypadku pojemników wystarczy nasączyć nim papierowy ręcznik. Ocet w takiej formie wykładamy we wnętrzu i pozostawiamy na noc. Po porannym przepłukaniu przykry zapach powinien być już tylko wspomnieniem. Jak powinniśmy go użyć w przypadku butelek?

Ocet wlewamy do butelki i ją zakręcamy. Energicznie potrząsamy przez około minutę. Po tym czasie wylewamy ocet i dokładnie przepłukujemy butelkę wodą. Ten sposób dobrze sprawdza się w przypadku naczyń, z których karmione są dzieci. Warto pamiętać o tym zastosowaniu.

3 nagłe komunikaty GIS. Ostrzegają przed 2 produktami, wszyscy używają ich do gotowania, z trzeciego każdy robi kanapki3 nagłe komunikaty GIS. Ostrzegają przed 2 produktami, wszyscy używają ich do gotowania, z trzeciego każdy robi kanapkiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Plus zaskoczy tysiące klientek i klientów SMS-em. Niezwykła propozycja, może dotyczyć także ciebie
  2. Kolejny kraj zamyka się na przyjezdnych. Nie wpuszczą też Polaków
  3. Dzisiaj z półek Biedronki wyleje się morze słodyczy. Wystarczy mieć ze sobą 5 zł, by niesamowicie się obłowić
  4. Niestety, niemal wszyscy Polacy jedzą je każdego dnia. 7 Najbardziej rakotwórczych produktów w naszych kuchniach
  5. Nawet nie próbuj wylewać wody po kiszonych ogórkach. Ma 3 niesamowite nieznane zastosowania, które pokocha cała rodzina
  6. Oficjalnie: Karol Linetty odchodzi z Sampdorii. Zagra w legendarnym klubie

Źródło: Zielonyzagonek.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł