Ocet warto dodać do prania.pixabay/StockSnap; pxhere/CC0

Wlej ocet do pralki. Po chwili się zacznie

Ocet sprawdza się nie tylko jako składnik sałatek czy marynaty do przetworów. Już nasze babcie wiedziały, że odrobina produktu niesamowicie ułatwi sprzątanie i wszelkie prace domowe. Ocet warto też dodać do prania. Efekty będą powalające.

Ocet jest jednym z tych produktów, które zawsze mamy w szafce kuchennej. Najczęściej używamy go jako przyprawy do zimnych nóżek. Jest też niezastąpiony, jeśli chodzi o przygotowanie marynowanych grzybów, ogórków czy papryki. Wiele osób dolewa też nieco octu do wody, którą myje okna czy wnętrze lodówki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że podczas prania ubrań również warto po niego sięgnąć.

Służby sanitarne ostrzegają wszystkich idących na grzyby. Jest ich 10, niepokojąceSłużby sanitarne ostrzegają wszystkich idących na grzyby. Jest ich 10, niepokojąceCzytaj dalej

Ocet warto wlać do pralki

Ocet z powodzeniem może być wykorzystany jako bardzo skuteczny detergent i nie tylko. Już nasze babcie często stosowały go do czyszczenia różnych powierzcni czy też sprzętów AGD. Niezwykle tani środek w niczym nie ustępuje gotowym mleczkom czy specjalnym środkom czyszczącym. Od lat wiemy, że ocet usunie też kamień z czajnika oraz rdzę z metalowych przedmiotów. Nieco rzadziej można się natknąć jednak na informacje, w jaki sposób wykorzystać go podczas prania.

Dzisiaj grzeje:

  1. Marysia kupiła przedziwne pierogi w Biedronce. Podgrzała je i oniemiała
  2. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

Okazuje się, że niewielki dodatek octu sprawi, że zadbamy o pralkę. Wytarczy tylko raz na jakiś czas wlać nieco produktu do prania i nastawić program 90 stopni. Dość szybko zauważymy, że odkamieniny i oczywiśćimy urządzenie. Dodatkowo ocet świetnie zwalcza plamy z ubrań - w tym celu wytarczy tylko zmieszać go z sodą oczyszczoną i nanieść papkę na zabrudzone miejsca przed wrzuceniem ich do pralki. Niepozorny kuchenny produkt może też zastąpić wszelkie płyny do zmiękczania tkanin. Gdy do prania dolejemy ok. 100 ml octu, tkaniny będą bardzo miękkie i przyjemne w dotyku.

Chciał jedynie w spokoju zjeść jabłko w lesie, nagle został otoczony ze wszystkich stronChciał jedynie w spokoju zjeść jabłko w lesie, nagle został otoczony ze wszystkich stronCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 500 plus z nowymi zasadami. Ominiesz jedną rzecz, a będziesz mógł stracić pieniądze
  2. Minister Zdrowia przekazał pilny komunikat. Dotyczy każdego Polaka
  3. Jest czego pozazdrościć - kuchnia Ewy Wachowicz odbiera mowę. Bije o głowę Gessler i Rozenek, przepiękna
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Źródła: regiodom.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł