Zmiany w sklepach spożywczych
canva /Vera_Petrunina

Od dziś zmiany w sklepach spożywczych

Od dziś w Polsce wchodzą w życie nowe obostrzenia. Dotyczą one między innymi sklepów spożywczych. Popularne sieci takie jak: Lidl i Biedronka od razu zareagowały na te zmiany i wydłużyły godziny pracy. Wyjaśniamy, co od dziś przez najbliższe dwa tygodnie czeka klientów sklepów spożywczych.

Od dziś w życie wchodzą nowe obostrzenia. Mają one obowiązywać co najmniej do 9 kwietnia. Zmiany są spowodowane wzrostem zachorowań na koronawirusa. Nowe zasady obowiązują m.in. w sklepach spożywczych. Co się zmieni?

Nowe obostrzenia w sklepach spożywczych

W czwartek premier ogłosił, że w sklepach (między innymi spożywczych) o powierzchni do 100 mkw. może przebywać 1 osoba na 15 mkw, a w sklepach powyżej 100 mkw, 1 osoba na 20 mkw.

Oznacza to, że zakupy w Biedronce będzie mogło zrobić średnio 30 osób, a w Lidlu 60. Popularne sieci handlowe od razu zareagowały na zmiany i wydłuży swój czas pracy. Poniżej podajemy szczegóły.

Lidl i Biedronka wydłużają czas pracy

Na nowe restrykcje niemal natychmiast zareagował Lidl i Biedronka. Obie sieci zdecydowały o wydłużeniu godzin pracy. Niektóre z nich będą pracowały nawet przez całą dobę. W jakich godzinach zrobimy zakupy?

W łupinie czy bez - jaką cebulę należy dodać do rosołu?W łupinie czy bez - jaką cebulę należy dodać do rosołu?Czytaj dalej

Biedronka poinformowała swoich klientów o wznowieniu Akcji 24, w ramach której zmienione zostały godziny otwarcia sklepów. Aż 120 placówek będzie czynna całodobowo, a reszta od do godziny 2 w nocy.

Podobną decyzję podjął Lidl. Sieć zdecydowała się otworzyć ponad 200 sklepów w systemie 24 - godzinnym. Dzięki temu każdy klient ma szansę na zrobienie przedświątecznych zakupów. Czy znów obowiązują godziny dla seniorów?

Co z godzinami dla seniorów?

Specjalnie wyznaczone godziny dla seniorów były rozwiązaniem, które budziło wiele kontrowersji. Sporo osób uważało, że nie były one potrzebne, ponieważ seniorzy i tak robią zakupy w wybranych przez siebie porach.

Tym razem rząd nie zdecydował się na wprowadzenie tego rozwiązania. Ważne jest przestrzeganie limitu osób oraz wszelkich środków ostrożności. Każdy klient sklepów zobowiązany jest do posiadania maseczki ochronnej.

Więcej o nowych obostrzeniach w sklepach spożywczych przeczytasz tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: money.pl/ tvn 24

Następny artykuł