Ogórek i jego zaskakująca właściwośćPixabay / kalhh

Ogórek jest niezastąpiony w upały. Mało kto wie o 1 piorunująco skutecznym zastosowaniu

Ogórek bywa niezastąpionym produktem w kuchni. Nietrudno znaleźć miłośników tego warzywa. Jego wnętrze składa się głównie z wody. Już sam ten fakt mógłby sugerować, że ogórek idealnie sprawdza się w upały. Moc orzeźwienia daje nam ulgę, kiedy żar leje się z nieba. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niepozorny ogórek może mieć jeszcze jedno zaskakujące zastosowanie.

Przeważnie ogórek kojarzy nam się z fantastycznymi dodatkami obiadowymi. Mizeria i ogórki kiszone są tutaj idealnym przykładem. Warto jednak przyjrzeć się temu warzywu nieco bliżej. Biorąc je pod lupę możemy przekonać się, że posiada ono niezwykle użyteczną właściwość.

Przed chwilą Biedronka wydała nagły komunikat. Sieć ostrzega wszystkich klientówPrzed chwilą Biedronka wydała nagły komunikat. Sieć ostrzega wszystkich klientówCzytaj dalej

Ogórek i jego wpływ na zdrowie

Nie od dziś wiadomo, że ogórek podobnie jak inne warzywa posiadają właściwości, które wpływają na nasze zdrowie. W przypadku tego przysmaku w okresie letnim warto jadać go jak najczęściej. Ogórek zawiera bardzo mało kalorii i jest bogaty w wodę oraz witaminy. Nasz organizm będzie nam wdzięczy za taką przekąskę. Ponadto ogórek pozwoli nam na uzupełnienie poziomu elektrolitów.

Okazuje się, że to zaledwie początek jego zalet. Wśród ich szeregu można wyróżnić jedną, która dla wielu osób będzie niezwykle istotna. Mało kto podejrzewałby, że ogórek może pomóc w przypadku pewnej wstydliwej przypadłości.

Dzisiaj grzeje:

  1. Pilne ostrzeżenie dla Polaków. Prawie cały kraj objęty zagrożeniem
  2. Nigdy nie łącz ogórka z 1 składnikiem. Skutki są gorsze, niż może nam się wydawać
  3. Stary dokument, na którym zyskasz naprawdę dużo. Z pewnością masz go jeszcze w szafie

Jaką tajemniczą właściwość skrywa ogórek?

Nieświeży oddech bez wątpienia jest bolączką wielu osób. Pomocny okazuje się niepozorny ogórek. Zawarty w nim błonnik stymuluje gruczoły ślinowe. Dzięki temu będą one skutecznie walczyły z bakteriami w jamie ustnej. Ogórek ma również właściwości antybakteryjne, w związku z tym efekt jego zastosowania można zauważyć niemal natychmiast. Nieświeży oddech będzie już tylko ponurym wspomnieniem.

Przewidujemy ekstremalny szturm na Biedronkę. Wszystko przez 12+12, tłumy przy kasach są niemal pewnePrzewidujemy ekstremalny szturm na Biedronkę. Wszystko przez 12+12, tłumy przy kasach są niemal pewneCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje
  2. Klamka zapadła, zamykają plaże nad polskim morzem. Nic nie da się zrobić
  3. W trybie pilnym podjęto decyzję o zamknięciu Biedronki nad morzem. Pojawiło się poważne zagrożenie, sieć wydała komunikat
  4. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  5. Uwielbiany aktor z "Rancza" od kilku miesięcy nie wychodzi z domu, nawet na zakupy. Ma dość, padły niezwykle smutne słowa
  6. Piotr Żyła zwrócił się do wszystkich Polaków z gorącym apelem. Zdradził co robić w upały, nie możemy się powstrzymać od śmiechu (FOTO)

Źródło: Mamadu

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł