Ogórki są cenne ze względu na ich skórkę.pixabay/Pumuki111

Nigdy nie wyrzucaj obierków z ogórka. Zrobisz z nich obłędną miksturę, która przyda się w kuchni

Ogórki właśnie teraz smakują najlepiej, dlatego kupujemy je w ogromnych ilościach, by zrobić z nich pyszne przetwory. Czasem jednak zupełnie nie wiemy, co zrobić z ciemnozieloną skórką, która przez to ląduje w koszu na śmieci. Tymczasem nie warto jej wyrzucać, bo ma niekiedy o wiele cenniejsze właściwości niż miąższ warzywa.

Ogórki doceniają wszyscy smakosze - bez względu na to, czy uwielbiają chrupkie warzywa na surowo czy też wolą cudowne domowe przetwory. Warzywa smakują cudownie w każdej formie, ale nadal mało kto wie, co można zrobić z ich skórką. Jakiś czas temu radziliśmy, jak można ją wykorzystać w domu, by pozbyć się uciążliwego problemu. Tym razem odkryliśmy jednak pewne cudowne właściwości skórek, z których zrobimy cudowny i potrzebny w kuchni składnik.

Rudi Schuberth narzeka na żenująco niską emeryturę. Wybudował 4 domy obok Łeby, wynajmuje turystom i sprzedaje swoje wyroby wędliniarskieRudi Schuberth narzeka na żenująco niską emeryturę. Wybudował 4 domy obok Łeby, wynajmuje turystom i sprzedaje swoje wyroby wędliniarskieCzytaj dalej

Ogórki i ich skórki wykorzystamy do zrobienia niezwykle cennej mikstury

Ogórki warto wykorzystywać w całości, bo w skórce kryje się niesamowicie dużo cennych składników. W obecnych czasach nie bez powodu trend zero waste zyskuje coraz większa popularność. Wiele osób przekonuje się bowiem, że wyrzucane zwykle resztki czy obierki z owoców i warzyw można wykorzystać na mnóstwo sposobów. Skórki z ogórka posłużą nam chociażby do przygotowania cennego składnika sałatek i wielu dań, a nawet środek kosmetyczny i płyn przydatny podczas sprzątania.

Dzisiaj grzeje:

  1. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia właśnie przekazał oficjalny komunikat. Przepisy będą zaostrzone „w trybie pilnym”
  2. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  3. Emerycie, jesteśmy pewni twojego uśmiechu. Znamy już kwotę kolejnej trzynastki, suma jest konkretna

Z obierek ogórka bardzo łatwo zrobimy ocet. W tym celu wystarczy zapełnić nimi spory słoik do ok. 2/3 wysokości, zalać je wodą do ok. 3/4 wysokości naczynia i dodać od nich chłodną wodę z cukrem w proporcji 1 łyżka cukru na jedną szklankę wody. Przykrywamy słoik z obierkami czystą ściereczką i codziennie mieszamy płyn czystą łyżeczką. Odstawiamy ocet na 3 tygodnie, a po upływie tego czasu zlewamy go do butelki.

Najlepsze newsy:

  1. Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają
  2. Byli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusem
  3. Rudi Schuberth narzeka na żenująco niską emeryturę. Wybudował 4 domy obok Łeby, wynajmuje turystom i sprzedaje swoje wyroby wędliniarskie
  4. Gwiazda Polsatu błaga wszystkich swoich fanów o wielką sumę pieniędzy. Aktorka znana jest ze zdrowego odżywiania
  5. Koniec pobłażania, kontrowersyjny komunikat. Nikt nie wejdzie do sklepu i restauracji na dotychczasowych zasadach
  6. Nagłe odejście z Kanału Sportowego. Szeregi redakcji opuszcza jeden ze współtwórców projektu

Źródło: izaslupecka.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł