Ogórki na zdrową skórę
Pixabay / No-longer-here

Starty ogórek i cytryna na piękną skórę

Ogórki można wykorzystać na rozmaite sposoby. Niektórzy robią z nich, chociażby wyśmienitą mizerię. Popularny produkt spożywczy cechuje się właściwościami, które poprawiają wygląd skóry. Ogórki wystarczy zetrzeć i zmieszać z cytryną. Taka maseczka działa już po 15 minutach.

Smakowite ogórki niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Okazuje się, że możemy z nich przygotować maseczkę, która znacząco poprawia kondycję skóry. Domowy kosmetyk z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom.

Ogórki w formie maseczki

Nie da się ukryć, że ogórki odgrywają istotną rolę w kulinariach. Niektórzy często się nimi raczą i mogliby zajadać je niemal codziennie. Niepozorne ogórki mogą pozytywnie wpłynąć na naszą cerę. Wystarczy wykonać z nich maseczkę.

Ogórki często gościły na naszym portalu. Ostatnio wspominaliśmy o tym, jak z ich kiszonej odsłony przygotować obłędną sałatkę. Dziś skupimy się na mniej kulinarnym zastosowaniu ogórków. Efekt powala na łopatki.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Styl, ogórki z łatwością możemy przekształcić w maseczkę, która doskonale nawilża i rozświetla skórę. Oprócz uwielbianych warzyw potrzebna nam będzie cytryna.

Prosty sposób na pyszne naleśnikiProsty sposób na pyszne naleśnikiCzytaj dalej

Ogórki i cytryna to produkty, na które można się natknąć w niemal każdej kuchni. W związku z tym domowy kosmetyk nie wymaga większych przygotowań. Na początku należy ogórki zetrzeć na tarce. Następnie wzbogacamy je o sok z cytryny. Warto wspomnieć tutaj o nietypowym gadżecie.

Ogórki

(Pixabay / GregMontani)

Ogórki z cytryną w trosce o zdrową cerę

Ogórki w połączeniu z cytryną tworzą maseczkę, którą docenią smakosze dbający o swój wygląd. Kosmetyk nakładamy na 15 minut. Po tym czasie mieszankę zmywamy wodą. Nasza skóra powinna po tym czasie wyglądać na bardziej zadbaną.

Mało kto spodziewałby się, że niepozorne ogórki można wykorzystać w ten sposób. Tego typu zabieg warto stosować co jakiś czas. Dzięki niemu możemy pozbyć się między innymi nieestetycznych przebawień.

Zanim zastosujemy ogórki, warto wiedzieć, skąd biorą się przebarwienia na twarzy. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu Styl, powstają one na skutek miejscowego nagromadzenia barwnika, który jest określany mianem melaniny.

Przebarwienia mogą być spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce, zaburzeniami hormonalnymi oraz chorobami tarczycy i nadnerczy. W związku z tym warto udać się w ich przypadku do specjalisty.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Styl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł