Czym się różnią ogórki kiszone od małosolnych?
Pixabay.com

Czym się różnią ogórki kiszone od małosolnych? Kilka znaczących różnic

Ogórki można przygotowywać na wiele sposobów. O ile gołym okiem widać różnicę pomiędzy konserwowymi, a kiszonymi. O tyle nie każdy wie czym różnią się ogórki małosolne od kiszonych.

Ogórki kiszone smakują zupełnie inaczej niż ogórki małosolne. Jedne i drugie mają swoich zwolenników. Jednak nie wszyscy wiedzą z czego wynika różnica pomiędzy tymi przetworami.

Anna Lewandowska wyjawiła sposoby na najlepszą sylwetkę. Zdrowe odżywianie jest kluczoweAnna Lewandowska wyjawiła sposoby na najlepszą sylwetkę. Zdrowe odżywianie jest kluczoweCzytaj dalej

Zasadniczo proces tworzenia ogórków kiszonych i małosolnych przbiega w ten sam sposób. Jednak ogórki małosolne są gotowe już po dwóch, trzech dniach. Jednak trzymane w marynacie dłużej, po kilkunastu dniach przeistaczają się w ogórki kiszone.

Różnic jest jednak więcej. Dotyczą one składników. Ogórki małosolne potrzebują ich mniej. A mianowicie: chrzan,sól, koper i czosnek. Natomiast do procesu kiszenia niezbędne są oprócz tego liście laurowe oraz gorczyca.

Proces przygotowania też przebiega nieco inaczej. Dno słoika pod kiszenie ogórków wykłąda się dodatkami: czosnkiem, gorczycą, liścmi laurowymi itd. Na nie kładzie się ogórki. Jeśli chodzi natomiast o ogórki małosolne, to dodatków nie wkłada sie na dno, tylko wciska między ogóry.

Niektórzy twierdzą, że ogórki małosolne mają bardziej wyrazisty smak. Kiszone natomiast są bardziej kwaśne. Zwolennicy kwaśnych smaków z kolei podkreślają, że to ogórki kiszone smakują lepiej. Pozytywną cechą jednej i drugiej odmiany jest niskakaloryczność. W związku z powyższym produkt jest zalecany dla osób dbających o dietę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Makłowicz twierdzi, że nie jest kucharzem. Jednak gotowanie jest jego wielką pasją
  2. Jak zrobić domowy makaron? Bardzo łatwo, uświetnia smak wielu potraw
  3. Magda Gessler podzieliła się przepisem na kotlety schabowe. Marynowane w mleku i cebuli

Źródło: zajadam.pl

Następny artykuł