Ogórki zielonepixabay.com/pl/photos/ogórki-zielony-ogórek-żywność

Z 1 krzaka sypnie ogórkami na wiele wiader. Dzięki nawozowi cukrowemu, niebywale tani i prosty w przygotowaniu

Ogórki są prawdziwym przysmakiem. Najlepiej smakują zerwane prosto z krzaczka. Znamy prosty sposób na sprawienie, aby w tym roku było ich jak najwięcej.

Ogórki zajmują stałe, wysokie miejsce w naszej diecie. Delektujemy się nimi całym rokiem pod rozmaitymi postaciami. Ogórki kiszone, małosolne czy pikle to nasze ukochane przetwory, a polski obiad bez mizerii nie może istnieć. Dlatego tak istotne jest, by nigdy nam tego pysznego warzywa nie zbrakło. Jeśli sami hodujemy ogórki w swoim ogródku, dokładamy wszelkich starań, aby rosły szybko i bujnie. Doskonałym sposobem na poprawienie jakości plonów jest stosowanie nawozów. Bywają one jednak dość kosztowne oraz ich skład pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też najlepiej postawić na naturalne sposoby - są one zdecydowanie tańsze i mamy pewność jakie składniki trafiają do gleby.

Nie wyrzucaj łupin po bobie. Są niewiarygodnie cenneNie wyrzucaj łupin po bobie. Są niewiarygodnie cenneCzytaj dalej

Ogórki wyhodowane na nawozie za grosze

Nasze ogórki nie wyrosną porządnie jeśli będzie im brakowało substancji odżywczych. To właśnie ze względu na ich niedostatek sięgamy do nawozy. Najprostszą substancją odżywczą, która jest potrzebna zarówno ludziom jak i roślinom jest glukoza i to właśnie w nią bogaty jest domowy nawóz. Już po pierwszy zastosowaniu zauważysz różnice, a jeśli będziesz stosować go regularnie - ogórki wyrosną duże, pyszne i odpowiednio chrupkie, a co najważniejsze w ilości, o której wcześniej można było jedynie pomarzyć. Nawóz pełen glukozy to prawdziwa gratka dla ogórkowych krzaczków. System korzeniowy ogórków pochłania glukozę i prowadzi ją ku rozwojowi kwiatów i owoców, dzięki czemu roślina obradza w niesamowity sposób.

Dzisiaj grzeje:

  1. Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferę
  2. Dostałeś obciętą kartę do głosowania? PKW tłumaczy dlaczego

Przepis na najprostszy nawóz świata

Do przygotowania mikstury, która odżywi twoje krzaczki potrzebujesz jedynie dwóch składników, które bez trudu znajdziesz w swojej kuchni. W litrze wrzątku wystarczy rozpuścić 2 łyżki cukru i poczekaj aż ostygnie. Powstały roztwór wylewamy na grządkę, na jeden krzaczek wystarczy ok 200 ml. Ważne jest, by stosować nawóz regularnie. W czasie zbiorów będziemy sobie niesamowicie wdzięczni. Ilość ogórków na grządce będzie ogromna, a same warzywa będą smakowały o niebo lepiej.

Najlepsze newsy:

  1. Kontrowersyjna i ostra homilia abp Jędraszewskiego, ostrzega przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. O co chodzi?
  2. Przeżył prawdziwy horror na polskiej granicy. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Mógł zrobić tylko jedno
  3. Uwielbiana surówka z KFC jest wyjątkowo prosta do zrobienia w domu. Najważniejszym składnikiem jest kapusta
  4. Niezawodny sposób szefa kuchni na gęsty i odżywczy rosół. Wystarczy wlać 1 nieoczywisty składnik
  5. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  6. Sędziowski skandal w Ekstraklasie. Najgorszy występ od lat, kompletnie nie panował nad sytuacją

Źródło: planetapolska

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł