Ogórki i zielenina zapakowane w plastikWikipedia / Fredrik Östman / CC BY-SA 4.0

Kupujesz ogórki i zieleninę zapakowane jak na zdjęciu? Natychmiast przestań, fatalne konsekwencje

Produkty takie jak ogórki, rukola i sałaty często są sprzedawane w plastikowych opakowaniach. Mało kto spodziewałby się, że mogą one w jakikolwiek sposób oddziaływać na nasz organizm. Brak dostępu do powietrza przyśpiesza produkcję rakotwórczych substancji.

Kupując ogórki, przeważnie nie zwracamy większej uwagi na ich opakowanie. Bardzo często są one pokryte przylegającą folią, która izoluje warzywa od czynników zewnętrznych. Wszystko wskazuje na to, że właśnie takie warunki mogą zmienić zdrowe jedzenie w szkodliwy posiłek.

Ogórki w folii bardziej szkodliwe niż mogłoby się wydawać

Smakowite ogórki niejednokrotnie wywoływały u nas zachwyt. Jakiś czas temu przedstawialiśmy przepis Magdy Gessler na nieziemski frykas. Jednak zanim przejdzie się do gotowania, warto przyjrzeć się z biska naszym produktom spożywczym.

Bez wątpienia ogórki owinięte plastikową folią są jednym z tych widoków, na który powinniśmy reagować dezaprobatą. Nie od dziś wiadomo, że tworzywa sztuczne znacząco wpływają na otaczające nas środowisko. Każdy powinien starać się zużywać jak najmniej tego typu opakowań.

Ogórki w folii są nie tylko problemem ekologicznym. Okazuje się, że opakowanie z plastiku znacząco wpływa na jakość kupowanych przez nas produktów spożywczych. Szczególną uwagę należy zwrócić na rośliny takie jak sałaty, rukola oraz ogórki.

Pilnie wycofują ze sprzedaży. Zagrożone przede wszystkim dzieci, konsekwencje zjedzenia produktu mogą być fatalnePilnie wycofują ze sprzedaży. Zagrożone przede wszystkim dzieci, konsekwencje zjedzenia produktu mogą być fatalneCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Onet, ogórki i sałaty zapakowane w plastikową folię, znacznie szybciej wytwarzają rakotwórcze substancje. Określa się je mianem nitrozoamin. Z czego wynika proces ich powstawania?

Plastikowe opakowanie sprawia, że ogórki nie są najzdrowszym produktem

Plastikowe opakowania blokują dostęp powietrza. W związku z tym w ich środku powstaje wilgoć, która sprzyja procesowi wytwarzania rakotwórczych nitrozoamin. Jeżeli w sklepie mamy do wyboru ogórki w folii lub bez wówczas lepiej zdecydować się na warzywa bez zbędnych powłok.

Portal Onet ostrzega przed jeszcze jedną rzeczą. Wiele mieszanek zieleniny jest opatrzonych napisem, który potwierdza to, że zostały umyte. Taka informacja może zachęcić potencjalnych klientów do kupna. Warto jednak się powstrzymać.

Okazuje się, że umyte mieszanki sałat mogą być czyszczone środkami, które mają za zadanie niwelować powstawanie bakterii. Tego typu detergenty uznawane są przez portal Onet za szkodliwe. Dla pewności lepiej je umyć samodzielnie przed jedzeniem.

Jeśli mamy ochotę na ogórki, najlepiej zdecydować się na zakup warzyw niezapakowanych w folię. W ten sposób możemy sobie zaoszczędzić ewentualnych problemów zdrowotnych. Wielbiciele ogórków z pewnością powinni wiedzieć, o błędzie, którego należy się wystrzegać podczas przygotowywania mizerii.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:


Źródło: Onet

Zapraszamy na nasz Instagram

Zobacz nasz najnowszy, smakowity przepis:

Następny artykuł