Obrane ogórkiFlickr / licencja: CC 2.0

Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu

Ogórki zdecydowanie wolimy bez skórek, dlatego przed spożyciem najczęściej ich się pozbywamy. Obierki bez namysłu wyrzucamy, nie wiedząc, że są szczególnie cenne. Gdy usłyszysz o właściwościach, już nigdy nie pozwolisz, by się zmarnowały.

Ogórki, zaraz po ziemniakach są ulubionymi warzywami Polaków. Kochamy robić z nich przetwory oraz jadać na świeżo w formie sałatek i surówek. Mimo naszej wielkiej miłości do ogórków, obierki traktujemy po macoszemu. Ich żywotność to jedynie kilka chwil zanim nie trafią do kosza na śmieci. Jak się okazuje, to nie jest najbardziej odpowiednie miejsce dla nich. Obierki z ogórków możemy użyć, by poradzić sobie z częstą bolączką wielu gospodarstw domowych.

Zobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęZobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęCzytaj dalej

Ogórki są wspaniałe, ale nie zapominajmy o obierkach

Naczelna zasada kulinarna brzmi: nigdy niczego nie marnuj. Nasze babcie potrafiły wykorzystywać do cna każdy używany produkt i nie pozwalały, by cokolwiek niepotrzebnie znalazło się w śmieciach - chyba, że miał to być kompostownik. Nauka sprzed lat jest nadal na równi cenna i aktualna, obierki po ogórkach powinniśmy zachowywać, by mogły się ponownie nam przysłużyć. Nie trzeba ich nawet w szczególny sposób przygotowywać, same w sobie są niezastąpione w walce z tym problemem.

Ogórki bez wątpienia zajmują stałe miejsce w jadłospisie wszystkich Polaków. Uniwersalne zastosowania tego warzywa zachwycają zarówno panie domu jak i profesjonalnych kucharzy. Jednak zanim zdecydujesz się przyrządzić kolejna pyszną potrawę, zastanów się, co zrobić z obierkami. Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczna wiadomość w niedzielne popołudnie. Nie żyje Jolanta Wiśniewska
  2. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
  3. Sensacja w Australii. Rekin zaatakował jego żonę, więc rzucił się na niego z pięściami

Obierki z ogórków możemy wykorzystać jako naturalny odstraszacz dla mrówek, które szturmują nasze domostwa. Wystarczy obierki zostawił w miejscu, które ci nieproszeni goście najczęściej odwiedzają. Problem niechcianych odwiedzin stworzonek powinien rozwiązać się po chwili. Wszystko dzięki zapachowi ogórków, który wyjątkowo nie przypadł do gustu mrówkom. Co więcej, obierki posiadają substancję, która działa na owady jak trucizna. To rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale także niemal darmowe.

Przestają pobłażać. Możesz zapłacić 150 zł kary po zakupach w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie lub AldiPrzestają pobłażać. Możesz zapłacić 150 zł kary po zakupach w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie lub AldiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Teresa Lipowska o odejściu z "M jak Miłość". W tle rodzinna sytuacja aktorki
  2. Dramatyczny rekord zakażeń na Pomorzu. Sytuacja jest naprawdę zła
  3. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu
  4. Zenek Martyniuk nie wytrzymał. Wszystko przez sugestie dziennikarza, "Facet musi jeść jak facet"
  5. Zobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwili
  6. Wielka tragedia w rodzinie uwielbianego gwiazdora. Jego najbliższa osoba zmarła na koronawirusa, walczyła o życie przez długi czas

Źródło: podaj.to

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł