Ogórki trzeba dokładnie obejrzeć przed zakupemTwitter.com

Uważaj kupując ogórki pakowane w folię. Niemal nikt nie zdaje sobie sprawy z niepokojącej rzeczy

Ogórki można zakupić w dość różnych postaciach w sklepie. Na półkach luzem leżą świeże ogórki oraz takie pakowane w folię, czym się różnią? Jeśli zdecydowałeś się kupić ogórki w folii, musisz być świadom jednej bardzo ważnej rzeczy.

Ogórki pakowane w folię to częsty widok w wielu sklepach, a my lubimy je kupować, ponieważ są wygodne. Posiadają jednak dość duży mankament, który może mocno wpłynąć na jakość warzywa. Musisz dokładnie przyjrzeć się opakowaniu.

Już oficjalne. Za 3 dni będą nowe zasady w działaniu sklepów, zakupy będą wyglądały zupełnie inaczejJuż oficjalne. Za 3 dni będą nowe zasady w działaniu sklepów, zakupy będą wyglądały zupełnie inaczejCzytaj dalej

Ogórki pakowane w folię mogą mieć wady

Ogórki transportowane są często z całego świata, a ogórki polskie mogą okazać się droższe niż te z zagranicy. Zastanawiałeś się czasem, dlaczego ogórki pakowane są w folię? Pierwsza myśl jaka się pojawia, to ochrona. Transport jest długi, więc folia pomaga utrzymać wilgoć w warzywie a żadne robactwo nie ma dostępu do podgryzania. Jest jednak jedna rzecz, o której mało kto wie. Największym wrogiem ogórków jest etylen.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykazali jak hamburger z McDonald's zachowuje się w żołądku. Zdjęcie tylko dla osób o mocnych nerwach

2. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Etylen jest gazem, który wspomaga dojrzewanie wielu owoców i warzyw. Dużą ilość tego gazu wytwarzają gruszki i jabłka, które mogą znaleźć się w pobliżu ogórka w sklepie, a folia zabezpiecza warzywa przed dostępem gazu. Niestety, takie rozwiązanie posiada również wiele wad. Największą z nich, jest przyspieszony rozwój pleśni, dlatego trzeba oglądać dokładnie każdego ogórka w folii.

Aby trafnie ocenić świeżość warzywa, wystarczy ścisnąć końcówki po obu stronach. Jeśli są miękkie, ogórek powoli traci na świeżości i lepiej go nie kupować. Kolejnymi oznakami zbliżającego się zepsucia jest matowa skórka, zmiana koloru skórki na jasnożółtą czy gąbczasty miąższ z przebarwieniami.

Najlepsze newsy:

  1. Prowadzący "Fakty" w TVN zaskoczył wszystkich widzów. Na końcu powiedział kilka gorzkich słów
  2. Kamera uchwyciła niewiarygodne zdarzenie w sklepie. Nagranie wywołuje ciarki, trudno uwierzyć własnym oczom
  3. Więzienny kucharz przywitał w celi syna Zenka Martyniuka powalającym menu
  4. Niepokojące, dopiero teraz się dowiadujemy. Dino w polskiej miejscowości zamknięte, sanepid pilnie poszukuje wszystkich, którzy zrobili w nim świąteczne zakupy
  5. Niemal każdy popełnia 1 błąd robiąc naleśniki. Wszyscy zapominają o najważniejszym szczególe
  6. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważ

Źródło: pomyslodawcy.pl

Następny artykuł