Ogórki kiszone okazały się jej porażkąpixabay.com/wal_172619

Otworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widok

Ogórki kiszone są przez Polaków wręcz wielbione. W wielu domach do każdego obiadu podawany jest ogromny słój, w którym w zalewie pływają dorodne kiszeniaki. Marzena otworzyła swój słoik i nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Ogórki kiszone dawniej każdy robił samodzielnie - dlatego w internecie krąży tak dużo przepisów babć, które przekazały je swoim córkom. Obecnie odchodzi się od takiej praktyki, ponieważ znacznie łatwiej jest kupić gotowy słoik w sklepie. Marzena chciała powrócić do tradycji, lecz mocno się zawiodła po otwarciu swojego produktu.

Tragedia, mąż nie żyje. Zmarł na rękach żony podczas grzybobraniaTragedia, mąż nie żyje. Zmarł na rękach żony podczas grzybobraniaCzytaj dalej

Ogórki kiszone o jakich nie śniła - nie mogła uwierzyć w to co poczuła po otwarciu słoika

Kiszenie produktów jest jednym z podstawowych sposobów konserwacji żywności. Wraz z soleniem, suszeniem, wędzeniem oraz wekowaniem pozwala utrwalić żywność niekiedy nawet na wiele miesięcy. Bakterie kwasu mlekowego podczas fermentacji przekształcają cukier w kwas mlekowy, który zakwaszając jedzenie uniemożliwia rozwój innym, szkodliwym patogenom.

W Polsce największą popularnością cieszą się obecnie kiszonki przygotowywane z ogórków oraz kapusty. Poza długą datą przydatności do spożycia, po fermentacji warzywa te pełne są witaminy C i bakterii, które naturalnie występują w jelitach - z tego powodu są także naturalnym probiotykiem.

Wiele ludzi stara się samodzielnie przygotowywać przetwory, jednak nie każdy ma wiedzę czy warunki, aby zrobić je w odpowiedni sposób. Marzena nie wiedziała, że popełniła karygodny błąd już na samym początku.

Dzisiaj grzeje:

  1. Gessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu rosołu i zup. Popełnia go mnóstwo osób
  2. Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieni
  3. Przez 7 dni piła sok z kiszonych ogórków. Niewiarygodne, jakiego problemu się pozbyła

Jej plan był prosty. Wykonała ogórki wedle starego przepisu jej babci: Do słoików z ogórkami dodała chrzan, koper oraz czosnek i całość zalała chłodną, osoloną wodą. Słoiki kilka dni trzymała w domu, a następnie wyniosła je do piwnicy. Po 5 tygodniach postanowiła spróbować efektu swojej pracy.

Z nadzieją wyjęła 1 słoik z piwnicy i otworzyła go. Niestety, zawiodła się już na samym wstępie. Ogórki były miękkie i nie tak twarde i jędrne jak babci. Choć smak i zapach były w porządku, faktura podczas jedzenia niszczyła całą przyjemność. Jaki błąd popełniła Marzena?

Najprawdopodobniej, na co zwracają uwagę także internauci, woda z jej kranu jest zbyt miękka. Mała zawartość minerałów może sprawić, że warzywa nie zachowają swojej jędrności oraz charakterystycznego chrupnięcia. Jeden z komentujących na portalu Forum Interia, na którym opisana została powyższa historia wskazuje, że wielu producentów kiszonych ogórków dodaje do wody soli wapnia, aby zwiększyć jej twardość.

Inny komentujący uważa, że wina nie leży po jej stronie. Jeśli kupiła ogórki ze zbyt dużą ilością azotu w sobie, i tak wyszłyby miękkie. Z tego powodu tak ważne jest kupowanie ich z zaufanego źródła. Ogórki nie mogą być zbytnio nawożone.

Kolejna osoba twierdzi, że prawdopodobnie dodała sól jodowaną, która nie nadaje się do przetworów. Od jodu ogórki miękną i tracą swoją zbitą strukturę. Sól niejodowana jest do kupienia w wielu sklepach spożywczych i przeznaczona jest właśnie do produkcji przetworów.

Najważniejszym elementem są jednak czyste i sterylne słoiki - należy je solidnie wyczyścić i wygotować, ponieważ najmniejsze zanieczyszczenie może zakazić zawartość słoików i cała praca pójdzie na marne.

Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasuOszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasuCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskie
  2. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
  3. Niewiarygodnie prosty, wręcz banalny sposób na najbardziej soczyste kotlety mielone w twoim życiu. Wystarczą 3 łyżki prosto ze słoiczka
  4. Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słów
  5. Królowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesień
  6. Wojciech Cejrowski wypowiedział się na temat nowego prawa aborcyjnego. W internecie zawrzało
  7. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"

Źródło: forum.interia.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł