Ogórki i inne warzywa będziesz mógł łatwiej wybraćwikipedia.org/Henryk Borawski https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl, Pixabay / Ri_Ya

Prosty sposób na łatwiejsze oddychanie w maseczce. Większość Polaków popełnia błąd np. podczas robienia zakupów spożywczych

Kiedy chcesz kupić kiszone ogórki lub inne świeże warzywa - maseczka skutecznie przeszkadza. Wybierając produkty bardzo mocno kierujemy się węchem, który przy zakrytym nosie jest mocno ograniczony. Istnieje jednak prosty sposób, aby ułatwić sobie oddychanie podczas wyjścia do sklepu.

Ogórki, papryka, sałata czy jakiekolwiek inne warzywa lub owoce - podejmowanie decyzji, który okaz wybrać, zazwyczaj polega na dwóch zmysłach. Wzroku oraz węchu. Jeśli wyglądają nieapetycznie i mają brzydkie plamy, od razu rezygnujemy z wyboru. Jeśli jednak są ładne, wielu ludzi dla pewności jeszcze je obwąchuje. Niestety, obecna sytuacja wyklucza węch w praktycznie 100%. Co więcej, mnóstwo osób skarży się także, że nie mogą normalnie oddychać. Istnieje sposób, aby temu zaradzić.

Mąż zostawił ją dla młodszej, wtedy usłyszała porażającą diagnozę. Przez chorobę musiała zmienić dietę, bardzo schudłaMąż zostawił ją dla młodszej, wtedy usłyszała porażającą diagnozę. Przez chorobę musiała zmienić dietę, bardzo schudłaCzytaj dalej

Ogórki i inne warzywa ciężko wybrać z maseczką na twarzy

Do niedawna jeszcze zakupy przez wielu uważane były za przyjemność. Kupowanie jedzenia i myślenie o tych wszystkich smakowitych potrawach, jakie będzie można z niego zrobić, sprawiały, że czuliśmy się lepiej. Niestety, od wiosny tego roku wszystko się zmieniło.

Pandemia sprawiła, że praktycznie wszyscy zostali zmuszeni do zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, takich jak chociażby sklepy. Z uwagi na obostrzenia ciężko jest, z dawną werwą i radością, wykonywać sprawunki. Wiele osób szczególnie mocno narzeka na maseczki.

Ogromna liczba Polaków zgłasza liczne problemy z oddychaniem kiedy muszą chodzić po ulicy lub w sklepach z maseczkami założonymi na twarze. Choć obowiązek ten funkcjonuje już od wielu miesięcy, ludzie ciągle nie zdołali przyzwyczaić się do nowych zasad.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ból gardła, kaszel, katar - na wszystko pomoże syrop, który zrobisz w domu. Składniki znajdziesz na spacerze w parku
  2. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
  3. Ogromna awantura w sklepie spożywczym. Rodzicom puściły nerwy, sprawą zajmie się sąd

Z tego powodu portal Medonet, który specjalizuje się w treściach dotyczących medycyny, przygotował poradnik, który pomóc ma każdemu, kto nie może komfortowo oddychać z zasłoniętą twarzą. Dzięki temu nawet tak podstawowa i trywialna czynność jak zakupy znowu przyniesie pozytywne emocje.

Przede wszystkim problemem dla większości zgłaszających niewygodę jest oddychanie przez usta. Jest to naturalny odruch, kiedy z jakiegoś powodu czujemy że brakuje nam tchu. Jak podaje Medonet, w maseczce należy oddychać dokładnie tak samo jak bez niej.

A więc kluczem do sukcesu jest spokojne, rytmiczne oddychanie przez nos. Należy zachować równomierne odstępy czasowe, oddychać przeponą i wciągać pełne oddechy. Pod żadnym pozorem nie należy oddychać ustami - to tylko pogorszy stan i wprowadzi w nieprzyjemną pętlę duszności.

- Jeśli uda nam się to zrobić, to już po kilku dniach zaadaptujemy się i nie będziemy odczuwać duszności, pod warunkiem, że maseczka jest wykonana z materiału odpowiednio przepuszczającego powietrze - komentuje doktor Elżbieta Dudzińska z przychodni Strefa Pacjenta, która specjalizuje się w terapiach oddechowych.

Ponadto, oddychanie przez usta może być szkodliwe szczególnie teraz, kiedy jesteśmy znacznie narażeni na niebezpieczne patogeny. Nos pełni funkcję nawilżającą wdychane powietrze, ogrzewającą oraz filtrującą, co usta robią w znacznie mniejszym stopniu. Ryzykujemy tym samym większą szansę na zakażenie.

Jak czytamy na Medonet: "Jeśli ktoś ma przekonanie, w niektórych sytuacjach lub cały czas, że maseczka jest zbędna, nie chroni i utrudnia funkcjonowanie, to będzie się irytował, denerwował, a to będzie się wiązało z pobudzeniem układu współczulnego, reakcją stresową i automatycznie wywoła zmianę sposobu oddychania na szybszy, płytszy oraz przez usta(...)" Warto więc przemęczyć się kilka dni, aby przez następne miesiące móc ze spokojem i pozytywnym nastawieniem robić zakupy i kupować ulubione warzywa.

Wchodzili do sklepu, podawali banknot i wychodzili z resztą. Kasjer po spojrzeniu na pieniądze zbladł jak ścianaWchodzili do sklepu, podawali banknot i wychodzili z resztą. Kasjer po spojrzeniu na pieniądze zbladł jak ścianaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Zadłużenie nie musi oznaczać końca, spora część Polaków może się uratować. Jest sposób, żeby uchronić się przed najgorszym
  2. Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
  4. Znacznie bardziej aromatyczne i soczyste niż zwykłe, poznaj smak kotletów paryskich. Banalne w wykonaniu, sekret tkwi w panierce
  5. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
  6. Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczu
  7. Niepokojące sceny pod warszawskimi kościołami, pojawiły się doniesienia o pobiciu. Są nagrania

Źródło: medonet.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł