ogórki kiszone czy kwaszone?pixabay.com/skyradar

Kiszone czy kwaszone? W końcu wiadomo, które ogórki są lepsze, zalety zachwycą każdego

Ogórki kiszone czy kwaszone? Na czym polega ta różnica, które z nich są zdrowsze? Już wszystko jasne, jedne z nich mają ogromne zalety. Zachwycą one absolutnie każdego.

Ogórki kiszone nie powinny być pod żadnym pozorem mylone z kwaszonymi - różnice pomiędzy nimi wielu mogą zszokować. Jedzenie jednych z nich jest zdecydowanie zdrowsze i po nie powinniśmy sięgać częściej.

Ogórki kiszone oraz kwaszone są prawdziwymi przysmakanu. Uwielbiamy ten wyrazisty smak oraz kwaskowatość, która wspaniale orzeźwia nawet w największym upale. Ogórki jadamy w wielu formach, ale to właśnie te rodzaje skradły nasze serca. Nie ma większej radości dla smakosza niż pajda chleba z ogórkiem kiszonym - to połączenie doskonałe.

Ogórki kiszone wpaniale podkreślają także smak tradycyjnego obiadu, ale są składnikiem najlepszej zupy na świecie czyli ogórkowej. Mimo, że kochamy ogórki to często mylimy kiszone z kwaszonymi, a to bardzo duży błąd. Jedne z nich są bezcenne dla naszego zdrowia.

Stało się pod osłoną nocy. Nagła decyzja ws. niedziel handlowychStało się pod osłoną nocy. Nagła decyzja ws. niedziel handlowychCzytaj dalej

Ogórki kiszone czy kwaszone - różnice

Ogórki kiszone powstają w procesie fermentacji, za który odpowiedzialne są bakterie kwasu mlekowego. To właśnie one sprawiają, że cukry zawarte w ogórkach zmieniają się z kwas mlekowy, octowy oraz etanol. Kwas mlekowy powstrzymuje rozwój bakterii gnilnych, które sprawiają, że nasze jedzenie się psuje. Dzięki temu ogórki kiszone są świetnie zakonserwowane i to bez użycia konserwantów.

Natomiast, tzw. ogórki powstają podobnie, choć nie w pełni naturalnie. Ich proces fermentacji jest wywołany sztucznie, nie poprzez bakterie, a przez specjalnie przygotowane roztwory kwasów. Ogórki kiszone i kwaszone różnią się także smakiem. Te drugie są miękkie i bardziej octowe, a kiszone zachowują chrupkość oraz naturalny kwas.

Jedne z nich są uznane za o wiele cenniejsze dla zdrowia. Domyślacie, się o które chodzi? Naukowcy nie mają absolutnie żadnych wątpliwości.

Dzisiaj grzeje:

  1. Zmieniła jeden składnik i świat oszalał na ich punkcie. Najlepsze mielone według Magdy Gessler, zrobisz z dziecinną łatwością
  2. Władze załamują ręce. Olbrzymi wzrost chęci rezygnacji z kościoła katolickiego w Polsce. Za granicą Polski kraje są laickie
  3. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych

Ogórki kiszone czy kwaszone - które z nich są zdrowsze?

Wiele osób myli proces kiszenia ogórków z kwaszeniem i mylnie uważa, że jest to to samo. Okazuje się, że prawda może zaskoczyć. Kiszenie i kwaszenie to dwa różne procesy. Ale, to pierwsze uznawane jest za dobre i zdrowe, a kwaszenie postrzegane jest jako proces sztucznie przyspieszony. Jaki jest tego powód?

Dla naszego zdrowia zdecydowanie bardziej polecane są ogórki kiszone. Ich szczególne właściwości oraz bogactwo witamin są w szczególności polecane zimą, kiedy nie mam dostępu do tylu sezonowych warzyw. Ogórki kiszone są prawdziwym wybawieniem dla osób mających problemy trawienne oraz ze słabą odpornością, dlatego to właśnie je powinniśmy wybierać, jeśli chcemy zadbać o dobro swojego organizmu.

Kwaszone ogórki są mniej cenne dla nas, ponieważ nie powstają w sposób naturalny, dlatego ich wartość zdrowotna jest zdecydowanie mniejsza. Następnym razem wybierając ogórki zwróćmy uwagę na nazwę na słoiku, aby dać sobie to co najlepsze.

Jadacie częściej kiszone czy kwaszone ogórki?

Najlepsze newsy:

  1. Prezes TK zabrała w końcu głos w sprawie orzeczenia dotyczącego aborcji. Słowa mocno zaskakują
  2. Dotkliwe słowa ministra rolnictwa o strajku. Ma inną wersję wydarzeń
  3. Porażająca wiadomość, Dorota Szelągowska ma koronawirusa. Bez niej gotowanie w wielu polskich domach nie byłoby taką frajdą
  4. Przez ogromny błąd ogórki kiszone Ani są do wyrzucenia. Przestrzega przed nim sama Gessler
  5. Kuroń zdeklasował Gessler najlepszym przepisem na kotleta schabowego. Ujawnił jakie stosuje dodatki
  6. Samochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekł
  7. Julia Przyłębska przerwała milczenie ws. wyroku TK. Oburzająca wypowiedź, wielu Polaków będzie wściekłych
źródło: fajny ogród/ biokurier.pl

Następny artykuł