Ogórki kiszoneyoutube / kanał: Weronika Domogród / kadr z materiału

Co oznacza biała piana w słoiku z ogórkami? Przyczyny mogą cie zaskoczyć

Ogórki kiszone są cudownym rarytasem dla każdego wielbiciela polskiej kuchni. Podczas ich leżakowania pojawia się niepokojąca, biała piana. Znamy przyczyny jej powstawania i czy są podstawy do obaw.

Ogórki kiszone o tej porze roku są produkowane w naszych domach taśmowo. Mimo, że przyrządzanie ich nie należy do skomplikowanych, wśród internautów pojawiają się kolejne wątpliwości, co do procesy ich przyrządzenia. Pewna kobieta podzieliła się swoimi obawami za pośrednictwem internetowego forum. Jak napisała, nieznana jej wcześniej biała piana pojawiła się w słoikach już drugiego dnia po zakręceniu. Jak sama przyznaje, nigdy wcześniej czegoś podobnego nie widziała i ma podejrzenia, że ogórki będą nadawały się jedynie do wyrzucenia. Kobieta wyznała, że czuje się zrozpaczona, bo cała partia pysznych przetworów może się zmarnować. Niezastąpieni internauci postanowili pomóc kobiecie i wyjaśnić co oznacza rzeczona piana.

Niestety media podają, że Małgorzata Socha jest zakażona. Wstawiła zdjęcie z córeczką, razem robią przetwory na zimęNiestety media podają, że Małgorzata Socha jest zakażona. Wstawiła zdjęcie z córeczką, razem robią przetwory na zimęCzytaj dalej

Pyszne ogórki - czy piana może to uniemożliwić?

Nie ma gorszego rozczarowania dla miłośnika gotowania niż nieudane przetwory. Gdy warzywa i owoce mamy już szczelnie zamknięte w słoikach, ciężko nam pogodzić się z tym, że mogą być popsute. Tym bardziej rozumiemy rozterki kobiety związane z ogórkami kiszonymi. Nikt nie chciałby, żeby wszystkie starannie przygotowane słoiki wylądowały w koszu. Całe szczęście z wyjaśnieniami czym prędzej pośpieszyli internauci, którzy doskonale wiedzą czemu piana niespodziewanie pojawiła się wśród ogórków.

Dzisiaj grzeje:

  1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
  2. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
  3. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki

Jeden z doradców powiedział, aby zebrać pianę łyżką i zwyczajnie się jej pozbyć. Jeśli zapach wody nie zmienił się - nasze ogórki w dalszym ciągu można uratować. Jeśli piana pojawi się później niż po kilku dniach, warto po usunięciu jej nadmiaru, jeszcze raz poddać ogórki pasteryzacji czyli zagotować 10-15 min we wrzątku. Internauci zgodnie stwierdzili, że piana nie jest niczym groźnym i pod żadnym pozorem nie warto wyrzucać dobrych ogórków do śmietnika.

Piana w ogórkach według internautów powstaje na wskutek zanieczyszczeń w samych ogórkach. Mogą powodować je na przykład chemiczne nawozy oraz niedokładnie umycie warzyw przed ukiszeniem. Niektórzy internauci mówią, że piana może pojawić się także na ogórkach wyhodowanych we własnym ogródku. Inną przyczyną powstawania niechcianego osadu jest za duża ilość soli w ogórkach, która może wypychać składniki. We wszystkich tych przypadkach należy zwyczajnie zachować spokój i nie obawiać się o swoje ogórki.

Najlepsze newsy:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Zabił miesięcznego Wiktorka. Tak przywitali go więźniowie, jest nagranie
  3. Wyjawili, z kim Jarosław Kaczyński spędza urlop. Polityk się wygadał
  4. Rewelacyjnie kisi ogórki według tajemnego przepisu. Wyjawił go, cała rodzina błaga mężczyznę o przetwory
  5. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
  6. Córka Natalii Kukulskiej jest wykapaną Anną Jantar. Mama gotuje jej dania wywołujące wielkie emocje
  7. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie

Źródło: wielkiezarcie.com

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł