Ogórki i ich zalewa mają fantastyczne właściwościPixabay / kasjanf

Nie tylko na rozstrój żołądka. Nigdy nie wylewaj wody po ogórkach kiszonych, zdradzamy 8 najcenniejszych właściwości

Ogórki kiszone to jeden z tych dodatków, który potrafi wywołać zachwyt. Kwaśny smak idealnie pasuje jako dodatek obiadowy lub przekąska. Nie od dziś wiadomo, że ogórki kiszone są zdrowie i bogate w istotne składniki odżywcze. Nie inaczej jest w przypadku zalewy, w której są trzymane. Mało kto spodziewałby się, że ma ona tak szerokie spektrum zastosowania.

Ciężko znaleźć osobę, która nie pokusiłaby się na ogórki kiszone. Niektórzy decydują się nawet na wypijanie zalewy, która po nich zostaje. Niestety, część osób po prostu się jej pozbywa. Warto jednak pochylić się nad nią i poznać właściwości, które skrywa. Wiele osób może być nimi zaskoczona.

Niestety, Auchan podjął nagłą decyzję o zamknięciu sklepów, efekt zakazu handlu w niedzielę? W 1 województwie likwidują aż 2 placówkiNiestety, Auchan podjął nagłą decyzję o zamknięciu sklepów, efekt zakazu handlu w niedzielę? W 1 województwie likwidują aż 2 placówkiCzytaj dalej

Ogórki kiszone i niezwykłe zastosowania ich zalewy

Same ogórki kiszone są bogate w witaminę C, magnez, potas oraz beta-karoten. Między innymi właśnie dlatego warto o nie wzbogacić swój codzienny jadłospis. Tym bardziej, że są one niskokaloryczne. Jednak nie tylko one są wyjątkowo zdrowe. Taka jest również zalewa, w której są przechowywane. Większość osób stosuje ją jako środek pomagający podczas rozstroju żołądka. Jest to uzasadnione, ponieważ zalewa z ogórków kiszonych wyrównuje pH soków żołądkowych. Okazuje się, że ma ona jeszcze szereg innych zastosowań. Kolejne siedem z nich może Cię mocno zaskoczyć.

Drugim zastosowaniem dla zalewy, w której przechowywane są ogórki kiszone, jest użycie jej jako środka konserwującego. Dodana do warzyw sprawia, że kilka dni dłużej będą one świeże. Trzeci sposób na wykorzystanie zalewy ucieszy każdą osobę, której dokuczają kąsające owady. Okazuje się, że zalewa idealnie pomaga na złagodzenie swędzenia. Uprzednio warto nałożyć na skórkę krem nawilżający, ponieważ woda z ogórków kiszonych może ją wysuszyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Jakie dodatkowe właściwości ma zalewa z ogórków kiszonych?

Każdy kto doświadczył skurczu doskonale zdaje sobie sprawę jak bardzo jest on nieprzyjemny. Zalewa jak i same ogórki kiszone są bogate w potas, który pomaga się rozluźnić. Może on być również pomocny podczas bólów menstruacyjnych. To jednak jeszcze nie koniec właściwości, które posiada woda po ogórkach kiszonych. Pozostały jeszcze cztery zastosowania, a ostatnie z nich prawdopodobnie jest najbardziej zaskakujące.

Zalewa po ogórkach kiszonych idealnie sprawdza się jako nawóz do roślin. Wszystko dzięki wspomnianemu już wcześniej potasowi. Okazuje się, że wpływa on pozytywnie również na rośliny doniczkowe. Zieloni domownicy z pewnością będą zachwyceni takim zabiegiem.

Szóstym zastosowaniem zalewy z ogórków jest coś o czym wielu z nas zapomina. Nie da się ukryć, że nadal znaczna część osób zapomina o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Woda z ogórków kiszonych idealnie pozwala na zadbanie o jego odpowiedni poziom. Warto zauważyć, że jest bogata w elektrolity. Same ogórki również pozytywnie wpływają na poziom nawodnienia organizmu.

Przedostatnim zastosowaniem zalewy, w której trzymane są ogórki kiszone, jest czyszczenie przy jej użyciu miedzianych przedmiotów. Każdy kto posiada naczynia wykonane z tego materiału wie jak szybko pojawia się na nich osad. Woda z ogórków pozwoli szybko się go pozbyć.

Najbardziej interesującą z właściwości zalewy po ogórkach kiszonych jest jej wpływ na nasz metabolizm. Okazuje się, że picie jej znacząco go przyśpiesza. Ponadto woda z ogórków zmniejsza nasze łaknienie. W związku z tym może ona idealnie się sprawdzić u wszystkich osób walczących ze zbędnymi kilogramami.

Najlepsze newsy:

  1. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  2. 6 osób straciło życie, dramat w poniedziałek. Porażająca wiadomość ze świata
  3. Cena za gałkę lodów u Magdy Gessler zwala z nóg. 3 kulki są warte tyle, co dobry obiad
  4. Wiele osób popełnia 2 błędy przy robieniu ogórków małosolnych. Wiemy, jak ich łatwo uniknąć
  5. Magda Gessler wbiła się w niemożliwie obcisły strój. Zatkało wszystkich, przesadziła?
  6. Robert Lewandowski pobił niesamowity rekord Gerda Mullera. Polak zapisał się w historii, coś niebywałego

Źródło: Pyszności.pl

Następny artykuł