Ogórki i ich uprawaPixabay / Alexey_Hulsov

Najczęstsze błędy podczas uprawy ogórków. Przez nie warzywo może być gorzkie

Nic nie smakuje tak dobrze jak ogórki z własnego ogródka. Niestety często zdarza się, że podczas hodowli popełniamy błędy. Mają one ogromny wpływ na jakość naszych zbiorów. Już teraz możesz się przekonać co należy zrobić, aby ogórki nie wyrosły gorzkie. Jakich błędów warto unikać?

Ogórki są jednym z najbardziej popularnych warzyw w polskiej kuchni. Często robimy z nich przetwory oraz inne dodatki obiadowe takie jak mizeria. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakują ogórki samodzielnie wyhodowane. Niekiedy ich smak okazuje się pełen goryczy. Winny jest tutaj pewien częsty błąd.

Do Biedronki weszli we dwóch, nikt nie przypuszczał jakie zrobią rzeczy. Zostali nagrani przez kamery monitoringuDo Biedronki weszli we dwóch, nikt nie przypuszczał jakie zrobią rzeczy. Zostali nagrani przez kamery monitoringuCzytaj dalej

Smakowite ogórki z własnego ogródka

Coraz więcej osób decyduje się na posadzenie własnych warzyw. Ogórki są tego idealnym przykładem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że za pojawiającą się gorycz może odpowiadać odmiana zakupionych nasion. Najlepiej zaopatrzać się w nie wiosną.

Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Weranda Country, do kiszenia najlepiej nadają się nasiona "Julian F1", natomiast do kwaszenia i konserwowania "Krak F1". Odmiana "Grot F1" sprawdzi się w przypadku korniszonów. Odpowiedni dobór nasion jest jednak dopiero początkiem dbałości o ogórki pozbawione goryczy. Jak jeszcze możemy tego uniknąć?

Dzisiaj grzeje:

  1. Łukasz Szumowski ma nowy pomysł walki z koronawirusem. Uderzy w wielu Polaków
  2. Głodny bezdomny wszedł do restauracji i zapytał o jedzenie za 2 zł. W odpowiedzi kasjer zrobił niewyobrażalną rzecz
  3. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy

Ogórki bez goryczy - proste sposoby

Ogórki najlepiej zbierać rano, zanim zostaną nagrzane przez słońce. Wówczas nie zdąży wytworzyć się w nich gorzki smak. Istotny jest również sposób ich zbierania. Podczas tej czynności dotykaj tylko ogonków. Ogórki zrywaj delikatnie, nie ściskając warzyw. Przy obieraniu należy pamiętać o używaniu ostrego noża i robieniu tego od jasnej strony do ciemnej. Ponadto nie bez znaczenia jest sposób podlewania grządek. Ogórki nie mogą mieć ani za dużo, ani za mało wody. W związku z tym należy podlewać je dosyć skromnie, ale często. Takie porady z pewnością pomogą wszystkim, którym marzą się smakowite ogórki. Nie pozostaje nic innego jak wypróbować je w praktyce.

Najlepsze newsy:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Monika odebrała życie własnemu dziecku, Filipkowi. Okazuje się, że rzeczy, których się dopuszczała, są zatrważające
  3. Nowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na Pomorzu
  4. Najczęstsze błędy podczas uprawy ogórków. Przez nie warzywo może być gorzkie
  5. Domowe Rafaello jest o niebo lepsze niż sklepowe. Zrobisz je szybko i bez pieczenia, domownicy będą zachwyceni
  6. Niestety media podają, że Małgorzata Socha jest zakażona. Wstawiła zdjęcie z córeczką, razem robią przetwory na zimę
  7. Piotr Żyła odniósł się do wiadomości o swoim romansie. Zadrwił z Justyny Żyły i mediów, ale wszyscy mówią o jednym (FOTO)

Źródło: Weranda Country

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł