Ogórki rozwiążą wiele problemówpixabay/_Alicja_

Niezwykle, nieznane zastosowanie ogórków. Niebywałe, jaki domowy problem rozwiązują

Ogórki są nie tylko pysznym i zdrowym warzywem. Okazuje się, że można wykorzystać je w niebywałym i nieznanym celu. Aż ciężko uwierzyć, że jeden produkt może mieć tyle zastosowań.

Utarło się, że ogórki są głównie produktem spożywczym. Choć można przygotować je na wiele sposobów, większość ludzi po prostu je spożywa. Aż dziw bierze, kiedy dowiadujemy się, że mogą być remedium na pewien domowy problem, z którym spotkał się praktycznie każdy.

Nagły komunikat dotyczący zakupów w Lidlu. Fatalnie, Polacy będą wściekliNagły komunikat dotyczący zakupów w Lidlu. Fatalnie, Polacy będą wściekliCzytaj dalej

Ogórki mogą uratować niejedną oficjalną kolację w domu

Zacznijmy jednak od właściwości tego zielonego, podłużnego warzywa. W prawie 97% składa się z wody - dlatego tak dobrze gasi pragnienie w upalne dni i nawadnia, kiedy organizm jest odwodniony. Nie zawiera zbyt dużo substancji prozdrowotnych, lecz pełen jest przeciwutleniaczy i kukurbitacyn.

Antyoksydanty niwelują działanie wolnych rodników, które nie tylko źle wpływają na wygląd i zdrowie skóry. Są silnie rakotwórcze, więc zmniejszenie oksydacji komórek jest bardzo istotne. Częste spożycie ogórków pozwala mocno ograniczyć ich destrukcyjny wpływ.

Niektórzy naukowcy są zdania, że kukurbitacyny hamują wzrost komórek odpowiedzialnych za rozwój raka prostaty oraz mogą ochronić przed rozwojem raka trzustki. Owe nowotwory są dość częstym rodzajem, więc warto się przed nimi chronić.

Jeśli dzień wcześniej byłeś na imprezie, a dzisiaj rano nie czujesz się zbyt dobrze i świeżo - przygotuj sobie sok z ogórka lub pogryzaj go sobie jako przekąskę. Warzywo zrównoważy kwaśny odczyn substancji w twoim organizmie, uzupełni elektrolity i doda odrobiny energii.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
  2. Czarny scenariusz się spełnił, WizzAir potwierdził. Cios dla tysięcy Polaków
  3. Klasa sama w sobie, ozdoba stołu i przyczyna szczerych zachwytów. Nie ma nic lepszego niż domowe ciasto rafaello

Czujesz, że masz nieprzyjemny oddech, lecz w żadnej z kieszeni nie znalazłeś gumy do żucia, a w zestawie na drugie śniadanie masz ogórka - masz ogromne szczęście. Włóż plasterek do ust i potrzymaj go około 30 sekund. Antybakteryjne właściwości zneutralizują bakterie odpowiedzialne za przykrą woń.

Oczywiście nie musimy wspominać o kosmetycznych zastosowaniach popularnego warzywa - wszak większość doskonale zdaje sobie sprawę z odżywczych, ściągających i regenerujących efektach, jakie widać po maseczce z ogórka położonej na twarzy.

Najciekawszą możliwością zastosowania nawet zwiędłych ogórków jest nabłyszczanie. Jeśli twoja zastawa stołowa po wyjęciu ze zmywarki ma wiele zacieków, nie lśni pod światło i generalnie nie prezentuje się zbyt dobrze, nie przejmuj się.

Wystarczy, że kawałkiem skórki przejedziesz po sztućcach, talerzach, szklankach czy nawet lustrze, aby nabrały blasku i połysku. Następnie wystarczy przetrzeć ich powierzchnie papierowym ręcznikiem do sucha i gotowe.

Dzięki tym pomysłom jesteś w stanie wykorzystać to warzywo w 100% nawet wtedy, kiedy nie nadaje się już do jedzenia. W taki sposób stajesz się ekologiczny i zmieniasz świat na lepszy.

Ania zdradziła bardzo stary, powalający przepis na gołąbki. Farsz mięsny do kapusty robi inaczej niż wszyscyAnia zdradziła bardzo stary, powalający przepis na gołąbki. Farsz mięsny do kapusty robi inaczej niż wszyscyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Rząd zamyka cmentarze na 3 dni. Jest jednak wyjątek od decyzji
  2. Wściekły Pudzian w niecenzuralnych słowach o całej sytuacji. Nie do wiary, że stał się ofiarą
  3. Wystarczy 1 łyżka i babciny trik, by uzyskać perfekcyjne pierogi. Robi tak zarówno Makłowicz, jak i Gessler
  4. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
  5. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
  6. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje
  7. W samym środku protestów TK robi kolejny krok ws. wyroku dot. aborcji. Czy myślano, że nikt nie zauważy?

Źródło: polki.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł