Ogórki kiszone ze sklepu kosztują dość dużo.
pixabay/PhotoMIX-Company

Ceny w marketach z ogórki kiszone zaczęły orbitować. 22 złote za kilogram, nie mieści się w głowie

Ogórki kiszone zwykle robimy samodzielnie, bo ich wykonanie jest niezwykle proste. Do tego dla wielu osób połowa lipca to właśnie najlepszy czas na robienie tych uwielbianych przetworów, bo warzywa najprawdopodobniej właśnie teraz będą najtańsze. Alternatywą są oczywiście ogórki kiszone ze sklepu - ich skład nie daje powodów do niepokoju, ale cena bywa niestety o wiele wyższa w porównaniu do kosztów zrobienia kiszonek samodzielnie.

Ogórki kiszone zrobione samodzielnie mają właściwie same zalety. Nie zawierają żadnych konserwantów, wykorzystujemy sprawdzone warzywa dobrej jakości i ulubione dodatki, takie jak liście dębu czy porzeczki. Zazwyczaj korzystamy też ze sprawdzonych przepisów na przetwory, niekiedy przekazywanych z pokolenia na pokolenie, bo w końcu nasze mamy i babcie opanowały sztukę kiszenia do perfekcji. Przede wszystkim jednak przygotowanie kiszonych bywa śmiesznie tanie. Nawet wśród smakoszy zdarzają się jednak szczególnie zabiegane osoby, które kupują ogórki w sklepie. Okazuje się, że za gotowe kiszonki zapłacimy czasem nawet 22 zł.

Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotuPrzecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotuCzytaj dalej

Ogórki kiszone z dużego sklepu kosztują krocie. Gotowe przetwory kosztują dużo więcej niż domowe przetwory

Ogórki kiszone z łatwością kupimy w niemal każdym większym sklepie. Wbrew pozorom i ku uciesze fanów gotowych rozwiązań nie znajdziemy w nich szkodliwych konserwantów, bo fermentacja nie wymaga ich stosowania. Zgodnie z tradycyjną recepturą kiszone ze sklepu zawierają koper, czosnek, chrzan i oczywiście sól i być może smak także nie będzie rozczarowujący. Problematyczny okazuje się koszt kupienia przetworów w sklepie, bo wiele doświadczonych gospodyń twierdzi, że koszt przygotowania kilograma ogórków nie przekroczy 11 zł.

Dzisiaj grzeje:

  1. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  2. Minister finansów zgadza się na nowy podatek. Ujawnił już nawet, kiedy opłata wejdzie w życie

Tymczasem dziennikarka finanse.wp.pl odkryła, że za kilogram ogórków kiszonych ze sklepu zapłacimy nawet dwa razy tyle. Ceny w poszczególnych dyskontach za mniejsze lub większe słoiki mocno zaskakuje. Znajdziemy w nich bowiem zarówno mniejsze, o wadze 630 g, ale pod odsączeniu zostanie nam 330 g warzyw, za 7,19 zł. W innym sklepie znajdziemy już dużo większy słoik ważący 920 g, w którym znajdziemy 540 g samych ogórków bez zalewy w niższej cenie - 8,09 zł. W kolejnym supermarkecie dziennikarce udało się wyszukać najtańsze ogórki, za które zapłacimy jedynie 5,49 zł za 800 g netto i 500 g kiszonych po odsączeniu. Najtańsze ogórki rzeczywiście kupimy za mniej więcej tyle samo, ile wyniesie nas koszt domowych przetworów, ale lepiej zachować czujność, bo najdroższe gotowce kosztują aż 21,79 zł za kilogram.

Najlepsze newsy:

  1. Uważajcie podczas spacerów w Warszawie i patrzcie pod nogi. "Po Bielanach grasuje morderca"
  2. Pilny komunikat zoo. Wiadomo, co będzie dalej z pumą
  3. Nie spodziewali się tak wysokiej ceny, 300 zł za filiżankę kawy. Nie chciał dać więcej niż 25 zł
  4. Starła rzodkiewkę i ogórka, a potem dodała ostateczny składnik. Wyszła nieziemsko pyszna surówka, wygrywa prostotą
  5. Ukąsił cię komar? Wypróbuj niezawodny sposób naszych babć, pieczenie i swędzenie zniknie w mig
  6. Jan Tomaszewski triumfuje po zwycięstwie Andrzeja Dudy. "Dla mnie jest synem Lecha Kaczyńskiego"

Źródło: finanse.wp.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł