Ogórki kiszone według słynnej babciWikipedia / Mariuszjbie / CC BY-SA 3.0

Słynna babcia Ewa zdradziła swój sposób na kiszone ogórki. Przed zakręceniem słoików robi zawsze 1 rzecz

Ogórki kiszone są jednym z najbardziej smakowitych frykasów, który możemy znaleźć na polskich stołach. Niemal w każdym domu przepis na ten przysmak delikatnie się różni. mało kto spodziewałby się, że przygotowując ogórki kiszone można zrobić coś o czym wspomina słynna babcia Ewa.

Ciężko znaleźć osobę, dla której ogórki kiszone nie stanowiłyby pokusy. Smakowity dodatek kulinarny świetnie sprawdza się podczas obiadów oraz jako niezależna przekąska. Niemal w każdej spiżarni i piwnicy możemy natknąć się na słoiki nimi wypełnione. Każdy kto przygotowuje samodzielnie ogórki kiszone powinien znać ten jeden niepozorny sekret.

Okropne sceny w Biedronce, ochroniarz nie spodziewał się ataku. Kamery wszystko zarejestrowały, niewiarygodne kto pomógłOkropne sceny w Biedronce, ochroniarz nie spodziewał się ataku. Kamery wszystko zarejestrowały, niewiarygodne kto pomógłCzytaj dalej

Ogórki kiszone według zasad stosowanych przez babcię Ewę

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że przygotowując ogórki kiszone warto zwracać uwagę na detale. Już wcześniej wspominaliśmy o trzech kluczowych zasadach. Tym razem możesz dowiedzieć się co podczas przygotowań robi babcia Ewa. Mało kto wpadłyby na taki pomysł.

Babcia Ewa jest odpowiedzialna z poczytnego bloga kulinarnego Uwaga Babcia Gotuje. Mistrzyni smaku często dzieli się swoimi przepisami za pośrednictwem portalu YouTube. Niektóre z jej potraw są prawdziwymi klasykami. W jednym ze swoich wpisów wyjaśnia co robi przygotowując ogórki kiszone. Okazuje się, że słynna babcia używa podczas kiszenia folii. Do czego jest jej potrzebna?

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat przekazał najgorsze informacje. Nie żyje były wiceminister
  2. Słynna babcia Ewa zdradziła swój sposób na kiszone ogórki. Przed zakręceniem słoików robi zawsze 1 rzecz
  3. Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytów

Folia i ogórki kiszone

Nie da się ukryć, że ogórki kiszone i folia nie kojarzą nam się z kwaśno-słonym przysmakiem domowej roboty. Babcia Ewa ma jednak ważny powód. To rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy chcą oszczędzić.

- Przed zakręceniem słoików, wycinam z foli spożywczej kwadrat i nakrywam nim słoik tak żeby wystawała spod wieczka i dopiero wtedy zakręcam mocno. Robię to dlatego że dzięki foli nie zepsuje mi się wieczko i na następny sezon będzie znowu do użycia - napisała babcia Ewa na swoim blogu Uwaga Babcia Gotuje.

Rydzyk znowu na językach, zorganizował nietypowe wakacje. Wiemy, ile trzeba było zapłacić, obiad i śniadanie w pakiecieRydzyk znowu na językach, zorganizował nietypowe wakacje. Wiemy, ile trzeba było zapłacić, obiad i śniadanie w pakiecieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec
  2. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów
  3. Jutro w Lidlu będą długie kolejki. Sieć za darmo rozdaje uwielbiany produkt, jest tylko jeden warunek
  4. Okropne sceny w Biedronce, ochroniarz nie spodziewał się ataku. Kamery wszystko zarejestrowały, niewiarygodne kto pomógł
  5. Ile soli sypać do ogórków kiszonych? Rozwiewamy wątpliwości i zdradzamy, jaka jest najlepsza
  6. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy

Źródło: uwagababciagotuje.blogspot.com


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł