Jest zdrowsze warzywo niż ogórki kiszonepublicdomainpictures.net/CC0 Public Domain/Jean Beaufort

Jest zdrowsza od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych. Niemal nikt jej nie je

Ogórki kiszone wydają się jednymi z najzdrowszych warzyw, jakie możemy jeść. Okazuje się, że ani one ani buraki nie mają aż tyle prozdrowotnych właściwości. Poniżej wyniki najnowszych badań.

Ogórki kiszone są kopalnią wartości odżywczych. nabierają ich w trakcie kiszenia. Jednak nie one, wbrew pozorom, są najlepszym wyborem.

Wtajemniczeni są jedynie nieliczni. W Lidlu zupełnie za darmo możesz poprosić o 1 cenną rzeczWtajemniczeni są jedynie nieliczni. W Lidlu zupełnie za darmo możesz poprosić o 1 cenną rzeczCzytaj dalej

Ogórki kiszone zdeklasowane jako najzdrowsze jedzenie

Centrum Kontroli Chorób przeprowadziło test najzdrowszych warzyw. Najważniejszym kryterium przy wyborze, były faktyczne zdrowotne właściwości potwierdzone badaniami. W szrankach były między innymi buraki, szpinak czy rukola uważane przez wszystkich za zdrowotne. Sprawdzali 17 składników odżywczych powszechnie uznawanych za najważniejsze i fundamentalne. Najzdrowszym warzywem okazała się rukiew wodna.

Rukiew wodna ogłoszona została zwycięzcą dzięki jej ogromnym właściwościom, większym nawet niż czosnek i kiszona kapusta. Zmniejsza zmarszczki, poprawia stan skóry, wątroby, trawienie, samopoczucie i zmniejsza ryzyko nowotworów. Problematyczne niekiedy może być jej kupno, ponieważ nie zawsze i nie w każdym sklepie jest dostępna. Można jednak radować się domową hodowlą, ponieważ zasadzenie jej w doniczce na parapecie nie jest problematyczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie na drzwiach sklepów wywieszane są nadzwyczajne karteczki. Jutro zakupy będą wyglądały inaczej

2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Stosowana jest w medycynie ludowej przy leczeniu uporczywego kaszlu, zaparć oraz przy zaburzeniach pracy układu pokarmowego. Zawiera mnóstwo Witaminy A oraz C. Posiada również minerały takie jak: Wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas czy sód.

Najlepsze newsy:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa
  3. Apogeum witamin. Dodaj do surówki z kiszonej kapusty 1 składnik, podniebienie odleci
  4. Do sieci trafiło nagranie z izolacji Magdy Gessler. Widziało je już tysiące Polaków
  5. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne
  6. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport

Źródło: womenshealth.pl

Następny artykuł