Ogórki kiszone - 7 ważnych zasadWikipedia / Marcin Floryan / CC BY-SA 3.0

Babcia zdradziła jej 7 sekretów kiszenia ogórków. Dzięki nim zawsze wyjdą idealnie twarde i chrupkie

Ogórki kiszone są bez dwóch zdań jednym z najbardziej uwielbianych przysmaków w Polsce. Obok takich frykasów praktycznie nie da się przejść obojętnie. Barbara pewnego dnia zapytała swoją babcie jak zrobić idealne ogórki kiszone. Ta niewiele myśląc zdradziła jej siedem sekretów, o których należy pamiętać podczas przygotowań.

Ogórki kiszone jak u babci są marzeniem wielu osób. Nie inaczej było w przypadku Barbary, która wiedziała, jak wykonać ten przysmak, jednak wciąż różnił się od tego, który przygotowywała nestorka rodu. Zastosowanie się do siedmiu zasad sprawiło, że ogórki kiszone własnej roboty stały się jeszcze pyszniejsze. Druga z wytycznych przyprawiła Barbarę o nie lada konsternację.

Biedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówBiedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówCzytaj dalej

7 zasad sprawi, że ogórki kiszone będą jak u babci

Nie od dziś widomo, że potrawy wykonywane przez nasze babcie smakują najlepiej. Ogórki kiszone nie są tu wyjątkiem. Już teraz możesz poznać siedem sekretów prosto z babcinego przepisu. Ta wiedza przyda się każdemu wielbicielowi słono-kwaśnego przysmaku.

Pierwsza zasada dotyczy odpowiedniego doboru ogórków. Powinny być one raczej małe i o równej wielkości. Dzięki temu ogórki kiszone powstaną w tym samym czasie i będą ukiszone równomiernie. Ponadto zachwycą nas swoją jędrnością.

Druga zasada może wywołać nie lada zaskoczenie. Barbara niedowierzała swojej babci, dopóki sama tego nie przetestowała. Okazuje się, że ogórki kiszone wyjdą najlepiej, jeżeli warzywa kupimy, skoro świt. Wszystko dlatego, że najlepsze do kiszenia są ogórki zebrane do 7 godzin wcześniej. Przenawożone i hipermarketowe warzywa mogą przyprawić nas o rozczarowanie. Oczywiście musimy je dokładnie wyczyścić. Można je szorować szczotką. Jakie jeszcze sekrety zdradziła Barbarze jej babcia?

Dzisiaj grzeje:

  1. Wstrząsające odkrycie przy ośrodku wypoczynkowym. Znaleziono ciało młodej kobiety
  2. Zmieszaj skorupki jajek z octem. Zyskasz specyfik o potężnym działaniu
  3. Polacy przez pandemię oszaleli na punkcie jednej usługi. Ustawiają się niemal w kolejkach

Ogórki kiszone lepsze niż kiedykolwiek - dowiedz się jak je zrobić

Babcia Barbary zdradziła jej również, że ogórki kiszone powinny być przygotowywane w wyparzonych, czystych słoikach. Taka sama zasada dotyczy nakrętek. Kolejną podpowiedzią seniorki było zwracanie uwagi na to, czy ogórki są gęsto ułożone w słoikach. Im ciaśniej tym lepiej. Babcia zwróciła również uwagę na czosnek. W jej ocenie nie powinno się go obierać, ponieważ głębia smaku tkwi w jego łupinie.

Ogórki kiszone dłużej zachowają swoją twardość, jeżeli dodamy do nich liście dębu i wiśni. Nie zaszkodzi również zastosowanie liści czarnej porzeczki. Babcia zwróciła Barbarze uwagę na to, aby zawsze wykorzystywała podczas kiszenia sól niejodowaną. Nie da się ukryć, że porady, których udzieliła są niezwykle użyteczne. Nie pozostaje nam nic innego jak wykorzystanie ich w praktyce.

Kiszone ogórki wyszły puste w środku lub się popsuły? Babcie przestrzegają przed fatalnymi błędami, mogą zniweczyć wszystkie staraniaKiszone ogórki wyszły puste w środku lub się popsuły? Babcie przestrzegają przed fatalnymi błędami, mogą zniweczyć wszystkie staraniaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  2. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  3. Okrasa robi surówkę lepszą od popularnego Colesława. W roli głównej - młoda kapusta
  4. Wsyp do pralki łyżeczkę pieprzu. Efekt cię zadziwi, od razu polecisz trick koleżance
  5. Błyskawiczny biszkopt, który zawsze się udaje. Koniecznie zapisz przepis w zeszycie
  6. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza

Źródło: Ofemin


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł