Ogórki kiszone - jak wykorzystać zalewę?Pixabay / kasjanf

Nawet nie próbuj wylewać wody po kiszonych ogórkach. Ma 3 niesamowite nieznane zastosowania, które pokocha cała rodzina

Nie od dziś wiadomo, że ogórki kiszone są jednym z najbardziej smakowitych przysmaków, na który możemy się natknąć na polskich stołach. Zalewa po zielonych frykasach posiada niezwykle cenne właściwości. Każdy kto się o nich przekonał już nigdy nie wylał wody po ogórkach.

Ogórki kiszone są absolutną klasyką w rodzimej kuchni. Idealnie sprawdzają się zarówno w roli dodatku obiadowego jak i zdrowej przekąski. Przeważnie, gdy już je zjemy pozostaje nam zalewa, którą część z nas wypija. Niektórzy nie mając ochoty na taki napitek najzwyczajniej w świecie się jej pozbywają. Warto jednak wiedzieć, że można ją wykorzystać na bardzo nieoczywiste sposoby.

Media donoszą o dramatycznym rozstaniu Haliny Mlynkovej. Jeszcze nie tak dawno chwaliła się, że uwielbia gotować dla mężaMedia donoszą o dramatycznym rozstaniu Haliny Mlynkovej. Jeszcze nie tak dawno chwaliła się, że uwielbia gotować dla mężaCzytaj dalej

Ogórki kiszone i sekretne zastosowanie ich zalewy

Najprawdopodobniej każdy zdaje sobie sprawę, że ogórki kiszone są wyjątkowo zdrowym specjałem bogatym w istotne składniki odżywcze. Nie inaczej jest w przypadku zalewy. Już wcześniej wspominaliśmy o tym jak wpływa na nasz organizm. Jednak tym razem przyjrzymy się bardziej nieoczywistym zastosowaniom. Ciężko uwierzyć, że zalewa, w której trzymane były ogórki kiszone, może zostać użyta w taki sposób.

Ogórki kiszone fantastycznie sprawdzają się w najróżniejszych przepisach. Pozostała po nich woda również może zostać w nich wykorzystana. Okazuje się, że zalewa znakomicie zastępuje ocet. Przykładowo, wystarczy zmieszać zalewę z jogurtem, aby otrzymać wyśmienity sos. Warto też wykorzystać wodę po ogórkach kiszonych jako marynatę do mięs. Co jeszcze możemy z nią zrobić?

Dzisiaj grzeje:

  1. Ministerstwo zdrowia wydało pilny apel do Polaków. Wszyscy muszą się natychmiast dostosować
  2. Gwiazda jest załamana po wyrzuceniu z Pytania na śniadanie. Zastąpi ją Kasia Cichopek, kulisy zwalają z nóg
  3. Jeszcze tylko podpis prezydenta i wjedzie nowa opłata. Wpływy będą ogromne

Woda z ogórków kiszonych zaskakuje użytecznością

Kiedy ogórki kiszone zostały już zjedzone i pozostała po nich tylko woda, wówczas z jej właściwości mogą skorzystać wszyscy, którzy lubią porządek w domu. Zalewa znakomicie sprawdza się jako środek czyszczący do miedzi. Nieestetyczne ślady będą już tylko wspomnieniem. Wystarczy nasączyć zalewą gąbkę i przetrzeć miedziane przedmioty.

Woda po ogórkach kiszonych znajduje również zastosowanie w ogrodzie. Okazuje się, że działa ona jak nawóz. Ponadto zalewa skutecznie odstrasza szkodniki. W związku z tym warto ją wykorzystać w trosce o swoje rośliny. Kto by pomyślał, że pozostałość po przysmaku jakim są ogórki kiszone może być tak użyteczna.

Dodajesz czosnek, chrzan i koper do kiszenia ogórków? 1 popularny błąd i będą do wyrzuceniaDodajesz czosnek, chrzan i koper do kiszenia ogórków? 1 popularny błąd i będą do wyrzuceniaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Podobnej wpadki w TVP Info jeszcze nie było. Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom
  2. Poważne ostrzeżenia dla turystów na północy Polski. Zbadali próbki. Są groźne dla zdrowia
  3. Niesamowite nowości na półkach w Biedronce. Koniecznie zwróć na nie uwagę, wielka uczta gwarantowana
  4. Niestety, niemal wszyscy Polacy jedzą je każdego dnia. 7 Najbardziej rakotwórczych produktów w naszych kuchniach
  5. Przez tydzień piła wodę z kiszonych ogórków. Długo nie mogła uwierzyć w efekty, pozbyła się krępującego problemu
  6. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł