Ogórki kiszone można było znaleźć na jego półkachpixabay.com/Justina_Pix zdjęcie poglądowe

Nie żyje wyjątkowy Polak. Od 30 lat gromadził jedzenie na najmroczniejsze czasy

Ogórki kiszone są idealnym produktem do zbudowania zapasów. Pewien Polak, który całe swoje życie poświęcił na przygotowywanie się na najgorsze, zmarł. Kim był i dlaczego to robił?

Ogórki kiszone, konserwy mięsne, suchy prowiant - to wszystko i znacznie więcej można było znaleźć w jego piwnicy. Jeden z najsłynniejszych "preppersów" czyli ludzi, którzy zbierali wszelakie zapasy z myślą o niebezpiecznych katastrofach czy wojnach, zmarł w tym tygodniu.

Klamka zapadła. Premier Polski nie miał wyjścia, piorunująca decyzja dot. wszystkich, branża gastronomiczna też się załapałaKlamka zapadła. Premier Polski nie miał wyjścia, piorunująca decyzja dot. wszystkich, branża gastronomiczna też się załapałaCzytaj dalej

Ogórki kiszone były jednym z produktów, które skrzętnie gromadził

Każdy, kto choć trochę interesuje się tematyka surwiwalu, z pewnością kojarzy jego osobę. Od wielu lat prowadził kanał na Youtubie, na którym zdradzał tajniki przetrwania, przekazywał wiedzę dotyczącą naturalnej medycyny czy dzielił się swoim życiowym doświadczeniem.

Do jego dorobku można dołączyć także muzeum siekier i narzędzi ręcznych, które liczy setki różnych egzemplarzy. W swoim własnym magazynie przechowywał różnorakie produkty, które pozwoliłyby jemu i jego najbliższym przeżyć największe katastrofy czy wojny.

Adolf Kudliński zmarł w nocy z 24 na 25 października. Nie podano oficjalnej przyczyny jego śmierci. Jego kanał na Youtubie subskrybuje w tym momencie ponad 250 tysięcy internautów, a wyświetlenia filmów liczone są w ponad 57 milionach.

Dzisiaj grzeje:

  1. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający
  2. Zacznie się już w listopadzie. Będzie lockdown kraju. Za polską granicę podjęto radykalne kroki
  3. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Swoją siedzibę miał we wsi Orzechówka (woj. świętokrzyskie), w której także znajduje się schron, amatorski niewielki szpital i gospodarstwo rolne z kozami, końmi i kurami. Ostatnimi czasy Adolf Kudliński miał także problemy z polskim prawem.

"Preppersowi" nie podobały się akcje Rumunów, którzy urządzali liczne zbiory grzybów na skalę przemysłową w polskich lasach. W swoich filmach apelował do mieszkańców województwa Świętokrzyskiego, gdzie także były wykonywane podobne praktyki, do "wzięcia spraw w swoje ręce".

Sąd w Starachowicach skazał go na pół roku więzienia za nawoływanie do nienawiści. Tak wyglądało uzasadnienie wyroku przez sędziego zamieszczone w "Echu Dnia":

- Stopień winy oskarżonego jest olbrzymi. Na szczęście jego przekaz nie spotkał się jedynie z pozytywnym odbiorem społeczeństwa, co daje nadzieję. Społeczna szkodliwość czynu jest wysoka, w trakcie postępowania oskarżony nie wykazał żadnego krytycznego podejścia do popełnionego przez siebie przestępstwa. 6 miesięcy więzienia to kara adekwatna - tłumaczył urzędnik.

Internauci, wśród których zdecydowaną większość stanowią fani Kudlińskiego, nie kryją swojego żalu i smutku. Pod jego ostatnim filmem pojawiło się wiele komentarzy:

- Bardzo przykro, wielka strata, spoczywają w spokoju, dziękujemy za wszystko - pisze jedna z fanek.
- Nie mogę uwierzyć w to, że nigdy już Pana nie usłyszę - zwierza się inny.
- Pan Adolf był cudownym człowiekiem.... Niech spoczywa w pokoju - mówi kolejny fan.

Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyKuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
  2. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas
  3. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj
  4. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki
  5. Udało się. Zdobyliśmy najprostszy i najzdrowszy przepis na barszcz kiszony bez gotowania, wszyscy powinni go poznać
  6. Apeluje do wszystkich rodziców. To co znalazła w zabawkach swojego dziecka jeży włosy na głowie
  7. Oburzający materiał "Wiadomości" TVP o "lewackich zadymiarzach". Pasek przebił wszystko, co dotąd widzieliśmy

Źródło: fakt.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł