Ogórki kiszone - co oznacza biała piana?facebook.com/Kulinarna-Wiola

Na ogórkach kiszonych zobaczyłaś białą pianę? Ważny sygnał dla każdej gospodyni

Ogórki kiszone są obecnie prawdopodobnie jednym z najczęściej przygotowywanych przetworów w wielu polskich domach. Choć sezon na ogórki właśnie się kończy, kiszenie jest z pewnością przeprowadzane na ogromną skalę. Jeśli zauważysz na swoich ogórkach białą pianę, nie ignoruj jej - jest bardzo ważnym sygnałem.

Ogórki kiszone są wyjątkowo popularnym produktem w całej Polsce. Choć reszta świata nie przepada za nimi tak bardzo jak my, wielu turystów kojarzy nasz kraj między innymi w nimi. Większość z nas kupuje gotowe kiszone ogórki w sklepie, ponieważ cenimy sobie wygodę, łatwość i dostępność takich ogórków. Kiszeniaki rozwijają skrzydła dopiero wtedy, kiedy przygotowujemy je samodzielnie w domu. Jeśli zobaczysz, że w twoim słoiku z ogórkami pojawiła się biała piana, reaguj szybko. W taki sposób kiszeniaki dają ci bardzo istotny znak, który przeoczony może cię wiele kosztować.

Pilna interwencja w Biedronce. Odkryto porażającą prawdę dot. używanego przez wszystkich w kuchni produktuPilna interwencja w Biedronce. Odkryto porażającą prawdę dot. używanego przez wszystkich w kuchni produktuCzytaj dalej

Ogórki kiszone - ich produkcja wymaga odpowiedniej wiedzy oraz pracy

W trakcie kiszenia ogórków zachodzi wiele procesów fizyko-chemicznych, które zmieniają smak, fakturę oraz właściwości ogórków. Fermentacja zachodzi dzięki obecności bakterii mlekowych, które przekształcają węglowodany w kwas mlekowy. Bakterie mlekowe są organizmami beztlenowymi, a więc nie potrzebują do życia obecności tlenu. Aby przyrządzić pyszne i chrupiące ogórki kiszone należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami.

Dzisiaj grzeje:

  1. Potężny huk i nagle wszystko stanęło. Na miejscu błyskawicznie znalazła się policja i straż pożarna
  2. Szał i niedowierzanie, Lidl z przytupem zaczął weekend. Klienci czekali tygodniami na dzisiejszy dzień
  3. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz zapłacić wysoki mandat. 500 zł kary, a nawet sprawa przed sądem

Najważniejsze w całej operacji są ogórki. Jeśli będą pochodziły z szemranego miejsca, będą miękkie, uszkodzone, a na ich skórce widać plamy, nie nadają się do kiszenia. Najlepiej znaleźć sprzedawce, który hoduje je w naturalny sposób. Wtedy mamy pewność, że do ich wyhodowania nie użyto żadnej chemii.

Widząc białą pianę, która wycieka z ogórków musisz reagować szybko. Uchodząca piana ze słoików oznacza brak szczelności, która może popsuć wszystkie ogórki w słoiku. Pamiętaj, aby każdy słoik zakręcić bardzo mocno.

Równie ważna jest jakość wody, którą zalewamy ściśle ułożone ogórki w słoiku. Woda powinna być średniej miękkości, aby nie zmienić smaku ani chrupkości ogórków. Pamiętaj, aby całkowicie przykryć nią wszystkie składniki wewnątrz słoików tak, aby nie miały żadnego kontaktu z powietrzem.

Wojtek poszedł na grzyby. Natknął się na siedzuń sosnowy i zastygł i szybko się oddaliłWojtek poszedł na grzyby. Natknął się na siedzuń sosnowy i zastygł i szybko się oddaliłCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Nie zaplanowaliście przelewów przed weekendem? Klienci PKO BP, ING, BNP Paribas i Idea Banku mogą mieć problemy
  2. Wiemy, jak Jarosław Kaczyński spędza wakacje. Wygadali się znajomi
  3. Justyna piła napar z kurkumy przez 2 tygodnie, gdy stanęła przed lustrem oniemiała, nie spodziewała się nowego widoku
  4. Znalazł borowiki wielkości dłoni, jego koszyk wygląda onieśmielająco, zdradza swoje sprawdzone miejsce
  5. Kupił popularny produkt w Biedronce i z trudem walczy z mdłościami. Nie wie do kogo zwrócić się o pomoc, nigdy nie widział czegoś podobnego
  6. Bartosz Kurek przekazał tysiącom Polaków radosną nowinę. Zdjęcie z żoną wzruszyło fanów, gratulujemy

Źródło: pikio.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł