Dziecko z ojcempiqsels / licencja CC 0

"Dlaczego wy trujecie ludzi?" Młody tata grzmi po przeczytaniu składu popularnego produktu dla niemowląt, sprawa nie jest oczywista

Olej palmowy został znaleziony w składzie jedzenia dla niemowląt. Rozeźlony ojciec małego dziecka nie może w to uwierzyć. Sprawa budzi ogromne kontrowersje, mamy odpowiedź specjalisty.

Olej palmowy znajduje się obecnie w większości przetworzonej żywności. Jego największym atutem jest niska cena oraz właściwości zagęszczające. Olej palmowy jest źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych, przed którymi ostrzegają nas dietetycy. Według wielu badać zbyt duża ilość tych składników może sprzyjać chorobom układu sercowo - naczyniowego i może bezpośrednio łączyć się z plagą chorób serca w obecnych czasach. W ostatnim czasie wielu producentów decyduje się na zmianę oleju plamowego w swoich produktach na zastępcze oleje roślinne. Jednak jak się okazuje, sprawa jest dużo bardziej nieoczywista.

Weszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomocWeszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomocCzytaj dalej

Olej palmowy w składzie kaszki dla dzieci

Pan Waldemar, ojciec niemowlęcia postanowił bliżej przyjrzeć się opakowaniu popularnej kaszki dla dzieci. Jego pierwsza reakcja była bardzo intensywna - Oczom nie wierzę. Dlaczego kaszki, które podaje się dzieciom po 4-tym miesiącu życia zawierają olej palmowy?! Cytując klasyka: Dlaczego wy trujecie ludzi?. Swoje słowa zamieścił na portalu społecznościowym. Po chwili pod postem rozpętała się prawdziwa burza. Część użytkowników popiera świeżo upieczonego tatę i uważa, że ten dodatek powinien być wycofany. Nie brakuje jednak głosów, nawet od specjalistów, którzy uważają, że reakcja pana Waldemara jest bezpodstawna.

Dzisiaj grzeje:

  1. Idealnie chrupkie ogórki kwaszone. Wszystko przez 1 skladnik
  2. Ważne zmiany dla emerytów i rencistów już w mocy. Nawet 3732,10 zł więcej do świadczenia

Specjaliści wyjaśniają

Wątpliwości w tej sprawie postanowiła rozwiać pani dietetyk Marta Warzocha-Szkupińska, która tłumaczy czy dzieci mogą spożywać olej palmowy. Specjalistka tłumaczy, że małe dzieci mają dużo większe zapotrzebowanie na tłuszcz, a do prawidłowego rozwoju potrzebują składników, które się w nim znajdują. Produkt, który zbulwersował pana Waldemara jest jednym z wielu na rynku, które posiadają kontrowersyjny składnik. Dzieje się tak nie bez powodu, olej palmowy posiada ten sam kwas palmitynowy, który możemy znaleźć w mleku matki. Europejskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci zezwala na użycie oleju palmowego w produktach przeznaczonych dla niemowląt.Gdy dzieci nieco podrosną warto jednak dokładnie prześwietlać składy słodyczy, past kakaowych i innych łakoci - olej palmowy w ich składzie może sprzyjać rozwojowi raka.

Najlepsze newsy:

  1. Justyna Żyła nie wytrzymała. Wyciąga kolejną broń przeciwko Piotrowi po tym, jak ujawnił ich prywatną korespondencję
  2. Autobus stanął w płomieniach na europejskim lotnisku. Ewakuacja terminala [film]
  3. Polacy masowo ruszyli do Biedronki. Już jest absolutnie kultowy hit, nikt się nie spodziewał, że będzie w ofercie
  4. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  5. Wygląd kuchni w domu Michała Szpaka jest nieprawdopodobny. Nie chce się wierzyć
  6. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie

Źródło: finanse.wp.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł