oranżada wyborowa w butelcefacebook

Piłeś oranżadę z identycznej butelki? Jest 1 rzecz, której pewnie nie pamiętasz

Oranżada Wyborowa to napój gazowany o charakterystycznym, słodkim, smaku. Była produkowana na masową skalę w czasach PRL. Każdy kojarzy jej charakterystyczną butelkę i etykietę. Założymy się jednak, że jest jedna rzecz, o której nie pamiętasz.

Oranżada Wyborowa kojarzy się ze smakiem, który był jedyny w swoim rodzaju. Była słodka, lekko landrynkowa. Charakterystyczny mocny kolor powodował, że czasem lekko barwiła usta. Myśl o niej wzbudza nostalgię i tęsknotę za dzieciństwem u wielu osób. Smakosze oranżady upierają się, że tylko wtedy smakowała tak doskonale i współczesne napoje gazowane i oranżady jej nie dorównują.

Zajrzała do śmietnika pod znanym polskim sklepem, odkryła skandal i w pośpiechu zaczęła robić zdjęcia. Jest aferaZajrzała do śmietnika pod znanym polskim sklepem, odkryła skandal i w pośpiechu zaczęła robić zdjęcia. Jest aferaCzytaj dalej

Oranżada Wyborowa to dla wielu smak jednoznacznie kojarzący się z dzieciństwem

Było kilka mniej lub bardziej udanych prób “wskrzeszenia” Oranżady. Niektóre jej kopie są nadal dostępne w sklepach.

Oranżada to typowo polski termin oznaczający gazowane napoje bezalkoholowe. Oranżady wymyślono XVIII wieku, zapożyczając z Francji zwyczaj picia napojów gazowanych z wody, cukru i syropu pomarańczowego. Dzisiejsze oranżady jednak bardzo się różnią od oryginału. Oranżada, jaką znamy dziś została wynaleziona w czasach PRL-u z powodu niedoborów i wysokich cen importowanych owoców, z których produkowano oryginalny napój o smaku pomarańczowym. Charakterystyczny napój z czasów “komuny” był słodkim płynem o barwie czerwono-różowej. Aromatyzowano go ekstraktami roślinnymi i sokami (w tym sokiem z buraka czy marchwi). Czy pamiętasz jednak o jednym, ciekawym fakcie?

Dzisiaj grzeje: 1. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

2. Polka wracająca z Włoch powiedziała wszystko. Wyjawiła prawdę o kontroli na polskich lotniskach

Jednak mało osób pamięta o tym, że w tamtym okresie można było również zakupić oranżadę w proszku, która miała taką samą etykietę. Było to ekstrakt, który należało rozpuścić w wodzie, ale wiele dzieci wybierało konsumpcję “na sucho”.

Najlepsze newsy:

  1. Nie tylko trzynastki, seniorzy dostaną też czternastą emeryturę. Jednak jest podstępny haczyk, Polacy będą wściekli
  2. Mąż Ilony Felicjańskiej upokorzył ją. Opublikował w sieci jej nagie zdjęcia
  3. Szaleństwo w Biedronce, włoska pizza za 1 złoty. Ukryty haczyk powala
  4. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie
  5. Ziemniaki znikają z gazetek supermarketów. Powód wywołuje wściekłość
  6. Korzystnie wpływa na wzrok, poprawia funkcjonowanie serca oraz nadaje skórze złocisty kolor. Znajdziesz ją w każdym sklepie


Źródło: własne, wikipedia

Następny artykuł