Oregano ma wspaniały wpływ na zdrowiepixabay.com/pixiemay

Olej z oregano jest cenny, działa jak lek. Zrobisz go samodzielnie w domu

Oregano jest ziołem powszechnie używanym w kuchni praktycznie na całym świecie. Jest jednym z niewielu przypraw, które smakuje o wiele lepiej w formie suszonej aniżeli świeżej. Wykonanie w domowych warunkach oleju z oregano jest szalenie proste, a prozdrowotne właściwości specyfiku są wyjątkowo cenne.

Oregano, zwane inaczej lebiodką pospolitą bądź dzikim majerankiem jest nie tylko smaczną przyprawą ale i wspaniałym ziołem, które leczyć może wiele schorzeń. Jedną z najlepszych form przyswajania pozytywnych składników oregano jest olej. Jego wykonanie jest prostsze niż myślisz, a benefity z niego płynące są olbrzymie. Twój organizm ci podziękuje.

Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążąWłóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążąCzytaj dalej

Oregano ma ogrom prozdrowotnych substancji - warto je poznać

Już starożytni Grecy i Rzymianie znali wartość oregano. Sama nazwa rośliny pochodzi od połączenia dwóch słów "oros" oraz "ganos" co w wolnym tłumaczeniu oznacza "radość z góry". Jej właściwości lecznicze znał już Hipokrates i Arystoteles, którzy z powodzeniem stosowali ją w leczeniu przewlekłego bólu czy zapaleń. Dawniej stosowana była okazjonalnie jako substytut tytoniu oraz herbaty, dzisiaj korzystamy głównie z jej wspaniałych walorów smakowych.

Dzisiaj grzeje:
1. Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążą
2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

Główny skład oleju z oregano to: tymol, karwakrol oraz terpeny - substancje odpowiadające za działanie grzybobójcze, bakteriobójcze, przeciwwirusowe oraz przeciw pasożytnicze. Wyciągniecie tych substancji do oleju jest wyjątkowo proste. Wystarczy włożyć liście świeżego oregano do wyparzonego słoika z pokrywką, zalać je olejem roślinnym, idealnie nadaje się do tego olej słonecznikowy, włożyć zakręcony słoik do garnka z wodą i doprowadzić wodę do wrzenia. Następnie należy wyłączyć gaz, pozostawić słoik w gorącej wodzie na 10 minut. Potem wyjąć go z kąpieli, postawić w nasłonecznionym miejscu i czekać 2 tygodnie, aż liście oddadzą wszystko do oleju.

Możemy stosować olej w formie maści na bolące bądź zranione miejsca, a także spożywać go w czasie ciężkich infekcji czy w walce z pasożytami. Równie dobrze sprawdzi się jako olejek eteryczny w trakcie inhalacji parowej, kiedy chorujemy na zakażenie górnych dróg oddechowych. Wystarczy dodać łyżkę do parownika i wdychać opary.

Najlepsze newsy:

  1. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  2. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
  3. Nieprawdopodobnie zdrowy przeciwzapalny syrop z mięty powinien być w każdej spiżarni. Podajemy przepis
  4. Niestety, nadeszła 2 fala, źle się dzieje. Sklepy właśnie wprowadzają limity na makaron, mąkę, mleko, papier inne, porażające doniesienia z Australii
  5. Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególe
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Źródło: nierafinowane.pl

Następny artykuł