Oregano i jego właściwościPixabay / ulleo

Równie skuteczny jak antybiotyk, a niewiele osób używa go inaczej niż jako przyprawy. Tymczasem olejek potrafi zdziałać cuda

Niepozorne oregano skrywa niezwykłe właściwości, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na nasze zdrowie. Każdy kto się o nie troszczy powinien o tym wiedzieć. Mało kto spodziewałby się, że popularna przyprawa jest naturalnym antybiotykiem. Musi być jednak przyjęta w odpowiedniej formie.

Oregano często wzbogacało smak przygotowywanych przez nas potraw. Pyszna przyprawa w formie oleju zyskuje wyjątkowe prozdrowotne właściwości. Już teraz przekonaj się co możesz zyskać za sprawa oregano.

Karolinie jest przykro. Usmażyła najdziwniejsze pierogi z Biedronki, zamarła, spoglądając na talerzKarolinie jest przykro. Usmażyła najdziwniejsze pierogi z Biedronki, zamarła, spoglądając na talerzCzytaj dalej

Smakowite oregano w formie oleju

Samo oregano znajdziemy niemal w kazdej kuchni. Natomiast olej na jego bazie jest wyjątkowym suplementem diety, który można nabyć poprzez Internet lub w sklepach ze zdrową żywnością. Jego niezwykłe właściwości zostały potwierdzone przez badaczy z Centrum Medycznym Uniwersytetu Georgetown. Do jakich wniosków doszli?

Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Parenting, oregano jest świetnym środkiem bakteriobójczym, który działa również na grzyby. Badania dowiodły, że może być on równie skuteczny co antybiotyki. Porównuje się go nawet ze słynna penicyliną. W przypadku jakiej przypadłości może nam pomóc olejek z oregano?

Dzisiaj grzeje:

  1. Marysia kupiła przedziwne pierogi w Biedronce. Podgrzała je i oniemiała
  2. Radykalna decyzja rządu, "pełna mobilizacja". Polski ambasador pilnie apeluje do Polaków za granicą
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

Olejek z oregano sprawi, że przykre dolegliwości będą tylko wspomnieniem

Okazuje się, że olejek z oregano zwalcza grzyby Candida albicans. Powodują one uciążliwe grzybice. Przyprawa w takiej formie dobrze sprawdza się w przypadku infekcji gronkowcem złocistym. Za jego właściwości odpowiada substancja określana jako karwakrol. Najlepiej stosować go trzy razy dziennie po dziesięć kropli. Należy uważać na to, aby nie przekroczyć tej dawki, ponieważ jest ona maksymalną dopuszczalną do spożycia. Nie da się ukryć, że olejek z oregano może zaskoczyć niejedną osobę.

Masz dość, a może zupełnie nie lubisz tradycyjnej ćwikły? Jej zwariowana wersja zyskuje coraz większą popularność wśród PolakówMasz dość, a może zupełnie nie lubisz tradycyjnej ćwikły? Jej zwariowana wersja zyskuje coraz większą popularność wśród PolakówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Banknot 20-złotowy wart kilkaset złotych? Niektóre można teraz sprzedać za niemałą fortunę
  2. Fani pogrążyli się żałobie. Odeszła prawdziwa ikona muzyki
  3. Jest czego pozazdrościć - kuchnia Ewy Wachowicz odbiera mowę. Bije o głowę Gessler i Rozenek, przepiękna
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Źródło: Parenting

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł