Orzechy włoskie mają pewne mało znane właściwości.pixabay/helee54

Mało kto wie, jak uwielbiane przez Polaków orzechy włoskie wpływają na organizm. Zbieraliście już?

Orzechy włoskie nie bez powodu uchodzą za bardzo zdrowe. Od lat mówi się o tym, jak doskonale wzmacniają one układ nerwowy i chronią przed chorobami serca. Rzadko jednak wspomina się o innym cennym działaniu orzechów włoskich.

Orzechy włoskie najlepiej smakują właśnie teraz. Od lat cenimy je nie tylko ze względu na wspaniały smak, ale też ich właściwości zdrowotne. Co ciekawe, dostępne w Polsce orzechy biją na głowę orzeszki ziemne, pekanowe czy migdały. Znajdziemy w nich bowiem znacznie więcej cennych przeciwutleniaczy, które spowalniają starzenie się organizmu, zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworów i zapobiegają miażdżycy. Mało kto wie jednak, że regularne spożywanie orzechów włoskich pozwala też zapobiec innej dolegliwości.

Stało się, dosłownie przed chwilą zostało wycofane. Nie używaj do gotowania ani smażenia pod żadnym pozoremStało się, dosłownie przed chwilą zostało wycofane. Nie używaj do gotowania ani smażenia pod żadnym pozoremCzytaj dalej

Orzechy włoskie są bardzo zdrowe ze względu na mało znane działanie

Orzechy włoskie już za chwilę zaczną pojawiać się w warzywnikach i na straganach. Najlepiej smakują jednak świeżo zebrane, jeśli mamy to szczęście, że rosną w pobliżu naszego domu. Wyjątkowy smak nie jest jednak jedyną zaletą orzechów włoskich. Ich wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest nieoceniony. By dostarczyć sobie niezbędnych witamin i pierwiastków, warto zjadać nawet siedem sztuk orzechów dziennie. Znajdziemy w nich bowiem sporo błonnika, magnezu, żelaza, kwasu foliowego, cynku i niacyny.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kamila zajrzała do lodówki w Biedronce. Długo stała jak wryta, mogła zrobić tylko jedno
  2. Smutne informacje dla turystów. Podjęto niespodziewaną decyzję o zamknięciu
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

Wszystkie te składniki niesamowicie wpływają na zdrowie zębów i dziąseł. Wapń i fosfor pomagają odbudować szkliwo, zaś reszta pierwiastków niweluje uszkodzenia dziąseł i zapobiega ich cofaniu. Częste spożywanie orzechów włoskich hamuje rozwój bakterii w jamie ustnej oraz usuwa płytkę nazębną. Po włączeniu ich do diety szybko możemy też zauważyć, że zęby staną się bielsze i nie będzie się na nich gromadzić kamień. By dodatkowo pozbyć się przebarwień, możemy też zmielić orzechy i masować nimi zęby, a następnie umyć je pastą tak jak zwykle.

Niczego nieświadomi klienci robili zakupy w Biedronce. Nagle policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpieczeństwieNiczego nieświadomi klienci robili zakupy w Biedronce. Nagle policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpieczeństwieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Do pracy za granicę nie będzie opłacało się jeździć. Cięcie ulgi abolicyjnej dotknie niemal każdego
  2. Już za dwa dni wchodzą w życie nowe zakazy. Decyzja zapadła
  3. Sok z buraka wspaniale wzmacnia organizm. Niweluje całą listę zagrożeń, Tomasz pokazał, jak go zrobić
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?

Źródło: Onet

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł