Owoce na dobry senPixabay / klimkin

Przed snem zjedz 1 z czterech owoców. Powody zachwycają

Smakowite owoce niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Ich walory potrafią nakłonić do zajadania nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Okazuje się, że kiwi, banany, morele i wiśnie świetnie sprawdzają się w roli kolacji. Ich działanie może nam pomóc w przypadku problemów ze snem.

Mało kto spodziewałby się, że owoce mogą wpłynąć na jakość naszego snu. Każdy, kto boryka się z problemami w zasypianiu, powinien sięgnąć po nie w trakcie kolacji. Jak na nasz organizm działają banany, morele, kiwi i wiśnie?

Owoce na lepszy sen

Owoce odgrywają istotną rolę w świecie kulinariów. Niektóre z nich uznawane są za wyjątkowe frykasy, które idealnie nadają się jako dodatek do deserów lub niezależna przekąska. Jakiś czas temu wspominaliśmy o niecodziennym przepisie na ciasto, w którym główną rolę grają wiśnie. Dziś również przyjrzymy się tym owocom.

Nie od dziś wiadomo, że owoce posiadają wiele istotnych składników odżywczych, które są kluczowe dla naszego organizmu. Każdy kto dba o zdrowie zdaje sobie sprawę z konieczności wzbogacenia jadłospisu o różne owoce.

Okazuje się, że owoce mogą pomóc nam uporać się z problemami związanymi ze snem. Na tego typu przypadłości cierpi wiele osób. Oczywiście warto je skonsultować ze specjalistą, jednak zmiana nawyków dietetycznych z pewnością nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc.

GIS pilnie ostrzega przed skażonym serem góralskim. Natychmiast go wyrzuć lub oddajGIS pilnie ostrzega przed skażonym serem góralskim. Natychmiast go wyrzuć lub oddajCzytaj dalej

Jeśli doskwierają Ci problemy z zasypianiem, wówczas warto sięgnąć po wiśnie. Ich owoce zawierają sporo melatoniny, która odpowiada za cykl snu oraz czuwania. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu WP Kobieta, wiśnie przyśpieszają również regenerację po treningach.

Owoce wiśni zawierają również niewielką ilość kalorii. W związku z tym dobrze sprawdzają się w roli lekkiej kolacji. Każdy, kto boryka się z problemem bezsenności, powinien spróbować takiego rozwiązania.

Inne owoce również mogą okazać się dobrym rozwiązaniem

Owoce kiwi są wyjątkowo pyszne. Zjedzenie ich przed snem sprawia, że podwyższa się poziom serotoniny. Dzięki temu możemy liczyć na lepszy sen. Samo kiwi może zainteresować również osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy.

Banany są bogactwem magnezu i potasu. Tego typu pożywienie pomaga w rozluźnieniu mięśni. Zjedzenie bananów przed snem może okazać się dobrym rozwiązaniem na zespół niespokojnych nóg. Warto zauważyć, że owoce te obniżają ciśnienie i cholesterol.

Nie można również zapomnieć o morelach. Cechują się one takimi samymi właściwościami jak banany. W związku z tym również warto wziąć je pod rozwagę, wybierając kolację. Każdy, kto lubi owoce, powinien wiedzieć, który z nich jest najzdrowszy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł