Owoce - tak drogo jeszcze nie byłoPixabay / nadinheli22

Weszła do sklepu po parę owoców, przy kasie ją poraziło. Tak drogo jeszcze nie było, za polskie jabłka zapłacisz fortunę

Owoce w okresie letnim zawsze cieszą się sporą popularnością. Nie da się ukryć, że ich obecność w diecie jest niezwykle istotna. W związku z tym wiele osób chętnie sięga po nie z półek sklepowych. Nie inaczej było w przypadku Agaty, która chciała przygotować sobie owocowy koktajl. Gdy spojrzała na ceny nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Nie od dziś wiadomo, że owoce są prawdziwym bogactwem witamin i najróżniejszych istotnych składników odżywczych. Oprócz prozdrowotnych właściwości idealnie sprawdzają się w okresie letnim jako przekąska dająca orzeźwienie. Mało kto spodziewałby się, że niepozorny koktajl będzie nas kosztował krocie. Koszt jabłek powala na łopatki.

Ważne ostrzeżenie dla wszystkich kupujących w Lidlu. Zdenerwowany klient zamieścił mnóstwo zdjęć zdradzających bolesną prawdęWażne ostrzeżenie dla wszystkich kupujących w Lidlu. Zdenerwowany klient zamieścił mnóstwo zdjęć zdradzających bolesną prawdęCzytaj dalej

Owoce, które zaskakują ceną

Kupując owoce niewiele osób spodziewałoby się, że przyjdzie im tyle za nie zapłacić. Przekonała się o tym na własnej skórze dziennikarka portalu WP Finanse, Agata Wołoszyn. Za kilka sztuk owoców potrzebnych do wykonania koktajlu zapłaciła blisko 20 złotych.

Najprawdopodobniej każdy zdążył już zauważyć, że ceny produktów spożywczych znacząco podrożały. Owoce nie są tutaj wyjątkiem. W ich przypadku czynnikami za to odpowiedzialnymi najprawdopodobniej jest rekordowa susza, późniejsze intensywne opady oraz brak rąk do pracy wynikający pośrednio z zagrożenia epidemiologicznego. Ciężko uwierzyć, ile kosztują teraz najzwyklejsze jabłka.

Dzisiaj grzeje:

  1. „Opowiem wam, co za nowe buty potrafią zrobić biedne dziewczyny. Nie mają hamulców”- Daniel
  2. Gwiazdor "Klanu" wiosną spędził ponad 3 miesiące w szpitalu. Teraz ostrzega seniorów przed 1 rzeczą, wielu niestety nie posłucha
  3. Zaskakujący wpływ koronawirusa na dietę Polaków. Jeden produkt poszedł w odstawkę

Owoce na wagę złota

Nikt nie spodziewałby się, że nasze rodzime owoce staną się towarem droższym od ich bardziej egzotycznych odpowiedników. Okazuje się, że najzwyklejsze jabłka kosztują aktualnie więcej niż banany. Zgodnie z doniesieniami portalu Super Express za niektóre z odmian przyjdzie nam zapłacić nawet kilkanaście złotych za kilogram. Tymczasem banany kosztują 4,85 zł za kilogram.

Agata Wołoszyn z portalu WP Finanse nie kryje zaskoczenia wysokimi cenami za owoce. W przypadku jej zakupów na koktajl jedna pomarańcza kosztowała 2,18 zł, dwie gruszki 3,02 zł, trzy kiwi 4,77 zł, trzy banany 3,10 zł. Do tej listy zakupów dodany został również szpinak BIO w cenie 6,49 zł za 150 g. Łączny koszt zakupów na niepozorny koktajl wyniósł 19,56 zł. Bez wątpienia owoce są teraz drogim przysmakiem.

Emerytka poszła z wnuczką do Biedronki. Przy kasie rozegrały się zatrważające sceny, brak słów na zachowanie kasjerkiEmerytka poszła z wnuczką do Biedronki. Przy kasie rozegrały się zatrważające sceny, brak słów na zachowanie kasjerkiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu
  2. Padły strzały podczas konferencji Donalda Trumpa. Druzgocące doniesienia
  3. Żona Gierka miała latać na zakupy do Paryża, ale też eksperymentowała w kuchni. Wymyśliła przepyszną przekąskę dla swoich dzieci
  4. Cudowny przepis Gessler na kotlety mielone po lwowsku. Z orzeźwiającą mizerią rozpływają się w ustach
  5. Okropne z 5 porażających powodów. Nie używaj do gotowania sprzedawanego w Biedronce, Lidlu i innych, niebezpiecznego produktu
  6. Nie żyje symbol Formuły 1. Miała zaledwie 33 lata, zmarła we śnie

Źrodła: WP Finanse / Super Express

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł