Pająki - dobry sposób na ich odstraszeniepixabay.com/DanFeerst

Pająki są olbrzymią zmorą wielu osób. Można je odstraszyć w banalnie prosty sposób

Pająki żyjące w Polsce nie stwarzają dla nas żadnego zagrożenia, choć ich ukąszenia potrafią być bardzo bolesne. Kiedy pojawiają się w naszych domach, szczególnie w domkach jednorodzinnych, potrafią mocno uprzykrzyć nam życie. Poznaliśmy najlepsze domowe sposoby na wykurzenie pajęczaków z każdego zakątka mieszkania.

Pająki choć wyglądają groźnie, nie stanowią dla nas niebezpieczeństwa. Pomimo tego mało kto chce trzymać je w swoim domu, w końcu mogą nas dotkliwie pogryźć, co powoduje obrzęki, zaczerwienienie, swędzenie i ból. Ich wygląd odstrasza wiele osób, przecież kilka par oczu, odnóża i owłosiony odwłok nie jest widokiem w żadnym stopniu przyjemnym. Choć popularne powiedzenie mówi, że pająki w domu przynoszą szczęście, większość z nas nie chce zasypiać z myślą, że jakiś pajęczak obserwuje nas tkając wielką pajęczynę w koncie. Jak w takim razie pozbyć się nieproszonych gości? Znamy kilka sposobów, które wykorzystują domowe specyfiki, a cały proces jest banalnie prosty.

Michała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposóbMichała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposóbCzytaj dalej

Pająki tkają sieci w każdym zakamarku mieszkania? Nie panikuj - idź do kuchni i sięgnij po środki, które z pewnością trzymasz w szafce

Przypominamy, że jadowite pająki zamieszkujące Polskę mają zbyt słabe szczękoczułki, co powoduje, że nie są w stanie przebić naszego naskórka i wpuścić do układu krwionośnego jadu. Jeśli jednak ciągle nie życzysz sobie ich obecności, istnieją banalnie proste i bezpieczne domowe sposoby, które pomogą ci się ich pozbyć.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie masz pomysłu co ugotować na obiad? Takich kotletów jeszcze nie jadłeś
  2. Biedronka i Lidl zaostrzają walkę o klientów. My tylko na tym zyskamy, szykują się ostre cięcia cen

Przede wszystkim warto dokładnie odkurzyć całe mieszkanie, szczególnie zakamarki i kąty, w których pająki uwielbiają bytować. Aby mieć 100% pewność, że pajęczaki z powrotem nie zejdą się do domostwa trzeba pozbyć się much i innych owadów, które latają w domu. Nie trzymajmy więc gnijących owoców ani resztek żywności tak, aby nie miały gdzie się rozwijać.

Drugim wspaniałym sposobem jest mycie podłóg octem. Nieprzyjemny zapach octu dla ludzi jest wręcz nie do zniesienia dla pajęczaków, które szybko uciekną czując jego woń. Wystarczy raz na tydzień dolewać pół szklanki octu do wiadra z wodą i płynem do podłóg. Sok z cytryny, którym obficie można przetrzeć framugi okien i drzwi, jest również skutecznym produktem, który znajduje się w każdej lodówce.

Dobrym pomysłem jest także skroplenie wszystkich kątów olejkiem miętowym. Pająki mają delikatny zmysł powonienia, który jest paraliżowany silnym zapachem, a my będziemy mogli cieszyć się przyjemnym aromatem.

Najlepsze newsy:

  1. Poród rodzinny w czasie epidemii, dwie sprzeczne informacje, a rodzice nie wiedzą komu ufać. NFZ mówi co innego, lekarze też
  2. 21 ofiar i ponad 1600 osób ewakuowanych. Porażający dramat w Azji. Koszmar nadszedł w jednej chwili
  3. Mszyce niszczą twoje krzewy owocowe? Zasiej obok nich jedną konkretną roślinę
  4. Ogórki z miodem w słoikach wygrywają w przedbiegach na każdej domówce. Warto zrobić je właśnie latem i cieszyć się nimi cały rok
  5. Niezapomniany deser z epoki PRL-u. Krem sułtański w nowym wydaniu smakuje jeszcze lepiej
  6. Dramatyczny wypadek w Polsce. Samochód i motor zderzyły się w trakcie wyścigu, nagła interwencja służb

Źródło: urzadzamy

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł