Papież brutalnie o jedzeniuwikipedia.org/petrr https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Przerażająca przepowiednia papieża właśnie się sprawdza. Dotyczy najgorszego zjawiska związanego z żywnością. Problem dotyka cały świat

Papież jest dla Polaków bardzo ważna osobą, której słowa słuchane są z najwyższa uwagą. Swojego czasu wygłosił najczarniejszą przepowiednię, wygląda na to, że się sprawdza. Problem jest widoczny na całym świecie.

Papież wypowiedział wiele mądrych słów, które przez miliony wiernych chłonięte są z ekscytacją. Wszak głowa kościoła katolickiego ma wiele do powiedzenia, a często jego sentencje są cytowane i wykorzystywane jako źródło wiedzy. Swojego czasu poruszył on bardzo ważna kwestię dotyczącą jedzenia, która dotyczy ludzi z całego świata. Obecne tendencje prowadzą nas bowiem do bardzo złego miejsca i trzeba zrobić wszystko, aby to odwrócić.

70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serce70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serceCzytaj dalej

Papież ma ogromną wiedzę - podzielił się swoimi przemyśleniami a propos żywności

Promowanie inicjatyw związanych z odpowiednim traktowaniem jedzenie jest bardzo istotne. Zachód od wielu lat wpadł w wielki ciąg konsumpcjonizmu, co generuje bardzo duże ilości śmieci. Co więcej, ludzie nauczeni dobrobytem przestali traktować żywność z szacunkiem. Dzisiaj śmietniki pełne są jedzenia, które jest jeszcze całkowicie dobre do spożycia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko
  2. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą
  3. Trwająca kilka dni dieta ziemniaczana podbija internet. Jej efekty są spektakularne

- Wyrzucanie jedzenie jest jakby kradzieżą ze stołu ubogich, głodnych! Zachęcam wszystkich do zastanowienia się nad problemem utraty i marnowania żywności, aby znaleźć drogi i sposoby, które podejmując poważnie tę problematykę, byłyby nośnikami solidarności i dzielenia się z najbardziej potrzebującymi - powiedział kilka lat temu papież Franciszek. W ciągu kolejnych lat jest jeszcze gorzej - przepowiednia sprawdziła się, ponieważ skala marnowania żywności zdecydowanie wzrosła.

W samych tylko Włoszech wyrzuca się do kontenerów żywność, którą można byłoby nakarmić 44 milionów ludzi. Te ilości wzrastają z każdym kolejnym krajem. Ludzie wychowani w dobie bez problemowego dostępu do jedzenia nie mają zakodowanego szacunku do jedzenia, pomimo, że ich rodzice próbowali go zakorzenić. Na szczęście powstaje co raz więcej rozwiązań, które umożliwiają ratowanie nie zjedzonej, lecz ciągle dobrej żywności.

Aplikacje takie jak "Too Good Too Go" pozwalają zmniejszyć cały proceder. Jej działanie jest banalnie proste. Za opłatę 10 złotych można odebrać paczkę z jedzeniem z restauracji czy sklepu, która normalnie byłaby wyrzucona na śmietnik. Użytkownik nie wie co znajduje się w paczce, jednak kupując ją można często pozytywnie się zdziwić - ludzie, którzy korzystają z niej na co dzień mówią, że często znajdują w nich całe dania, które przez cały dzień nie zostały kupione.

Zmniejszając marnowanie jedzenia przyczyniasz się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery, a także łagodzisz poziom zanieczyszczenia, który na Ziemi jest z dnia na dzień co raz większy. Warto dbać o środowisko z uwagi na nasze dzieci, które, jeśli nic nie zmienimy, będą żyły w tragicznych warunkach.

Nie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyNie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Otworzysz drzwi listonoszowi i się zdziwisz. Poczta wyposaży ich w nowoczesny sprzęt, ale to nie wszystko
  2. Nawet 50 tysięcy zakażeń jednego dnia. Sytuacja epidemiologiczna w Wielkiej Brytanii może ulec pogorszeniu
  3. Anię zamurowało podczas grzybobrania. Zajrzała do czarnej dziury w ziemi i nie mogła uwierzyć własnym oczom
  4. Dramatyczny finał grzybobrania. Na pomoc ruszyło 20-tu strażaków
  5. Zacznie się za kilkanaście godzin. Biedronka już ogłosiła
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Źródło: styl.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł