Papryka i znakomity opryskPixabay / JillWellington

Cudowny oprysk sprawi, że pomidory i papryki będą rosły jak szalone. Wszystko przez 1 składnik

Zadbany ogród jest prawdziwą chlubą dla osób lubujących się w pracy przy grządkach. Jednak nie jest to proste w osiągnięciu. Niekiedy trzeba się wykazać nie lada pomysłowością, aby rośliny zachwycały fantastycznymi zbiorami. Co możemy zrobić żaby papryka zagościła gęsto w naszym ogrodzie?

Praca w ogrodzie to pasja, która bywa niezwykle wymagająca. Rośliny takie jak papryka niekiedy za nic nie chcą wyrosnąć. Nasze starania nie muszą jednak pójść na marne. Na szczęście istnieje niezawodny sposób, który sprawi, że obrodzą one w wiele owoców. Ciężko uwierzyć, że wystarczy zaledwie jeden składnik.

Polacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cechaPolacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cechaCzytaj dalej

Papryka i pomidor zaskoczą ogromem zbiorów

Na rynku możemy znaleźć wiele preparatów, których producenci ręczą za ich niebywałą skuteczność i pozytywny wpływ na rośliny. Warto jednak wybrać prostsze rozwiązania, które pokocha każda papryka czy pomidor. Wystarczy, że zaopatrzysz się w cudowny składnik jakim jest sól Epsom. Jak ona działa?

Sól Epsom to inaczej uwodniony siarczan magnezu. Oba pierwiastki są uwielbiane przez rośliny i mogą sprawić, że papryka zaskoczy swoimi plonami. Magnez wchodzi w skład chlorofilu, od którego zależy proces fotosyntezy. Natomiast siarka jest składnikiem białek budujących rośliny. Wykorzystanie soli Epsom jest niezwykle proste. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kto w dzieciństwie jadł kogel-mogel? Teraz kultowy deser zyskał zupełnie nową odsłonę
  2. Już prawie 60 tys. matek dostało w czerwcu dodatkowe pieniądze. Ma być ich znacznie więcej

Sól Epsom sprawi, że papryka obrodzi w wiele owoców

Najczęściej za problemami z odpowiednim wzrostem roślin stoi jakość gleby. Bywa tak, że jest ona zbyt uboga w magnez i siarkę. To właśnie wtedy warto zastosować sól Epsom. Warto pamiętać, że te składniki są niezwykle pożądane przez papryki i pomidory. Dzięki jego zastosowaniu ich owoce będą większe i smaczniejsze. Przygotowanie oprysku jest niezwykle proste. Wystarczy dwie łyżki soli Epsom rozpuścić w 5 litrach wody. Oprysk powinniśmy stosować nie częściej niż raz na 3 tygodnie. Najlepiej stosować go na liście.

Najlepsze newsy:

  1. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu
  2. Tragiczna wiadomość rano, katastrofa kolejowa u naszych sąsiadów. 200 pasażerów jechało pociągiem
  3. Mszyce niszczą twoje krzewy owocowe? Zasiej obok nich jedną konkretną roślinę
  4. Mąż Maryli Rodowicz zobaczył co gwiazda dodaje do potraw i nie wytrzymał. Tajemnica wyszła na jaw w przykrych okolicznościach
  5. Pokroiła ogórka obieraczką do warzyw i wrzuciła 2 składniki. Letnia surówka podbiła serca gości
  6. Polskie media podają dalej dramatyczne wieści. Nie żyje były trener Kadry Narodowej, fani polskiego sportu w żałobie

Źródła: deccoria.pl / genialne.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł