Patelnia i jej zaskakująca funkcjaPixabay / yujun

Wiesz do czego służy dziura w rączce patelni ? Zastosowanie mocno zaskakuje i wiele ułatwia

Bez wątpienia patelnia jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. To właśnie od niej zależy w sporej mierze to jak wyjdą nam smażone potrawy. Mało kto spodziewałby się, że tak prozaiczny przedmiot jak patelnia może skrywać pewien sekret.

Nie od dziś wiadomo, że bez niektórych przyrządów gotowanie nie ma racji bytu. Z pewnością należy do nich patelnia. Warto jednak przez moment skupić się na tym elemencie wyposażenia kuchennego i zastanowić się do czego może służyć otwór w uchwycie. Odpowiedź nie jest taka oczywista.

Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaPilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaCzytaj dalej

Patelnia ma więcej funkcji niż można by się tego spodziewać

Podstawowym zastosowaniem patelni jest smażenie. W sklepach możemy natknąć się na bardzo różnorodne modele tego przedmiotu. Niektóre z nich pokryte są teflonem, a inne ceramiką. Jednak każda patelnia posiada jeden wspólny element. Jest nim oczywiści rączka, w której bardzo często możemy natknąć się na otwór. Do czego on służy?

Większość osób najprawdopodobniej stwierdziłaby, że ma on pozwolić na bezproblemowe zawieszenie patelni nad kuchenką. Oczywiście taka odpowiedź byłaby zgodna z prawdą. Okazuje się, że nie jest to jedyne z zastosowań otworu umieszczonego w rączce patelni. Alternatywa dla jego wykorzystania jest niezwykle zaskakująca i znacząco wpływa na komfort pracy w kuchni.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?
  2. Dodatkowe prawie 13 tys. zł do emerytury już pewne. Jest podpis prezydenta, zyska ponad 70 tys. osób

Sekrety, które skrywa patelnia

Niewiele osób pomyślałoby o tym, że otwór znajdujący się w uchwycie patelni może być aż tak pomocny. Oprócz pełnienia funkcji zawieszki idealnie sprawdza się on również jako trzymadełko na łyżkę. Dzięki temu będzie ona zawsze pod ręką. Ponadto nie będzie się ona nagrzewała co znacznie ułatwi nam pracę podczas przyrządzania przepysznych frykasów. Nie pozostaje nam nic innego niż wypróbowanie tego triku w praktyce. Wiele osób, które go stosowały już na zawsze wprowadziły go do swoich nawyków.

Najlepsze newsy:

  1. Nagranie tańczącej Małgorzaty Trzaskowskiej podbija internet. Widać, że dobrze się bawiła
  2. Dramatyczne sceny w Zielonej Górze. Sprawą zajęła się policja. Tragedia, która nie mieści się w głowie
  3. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  4. Obłędne kotlety lepsze niż schabowy i mielony. Rodzina od razu poprosi o dokładkę, hit gwarantowany
  5. Kapitalna wiadomość z 1 nadleśnictwa. Całe morze kurek zalało ściółkę leśną, wiadomo, gdzie w Polsce znajduje się kurkowy raj
  6. Nie żyje słynny mistrz olimpijski. Zmarł przedwcześnie, osierocił dwójkę dzieci

Źródło: kobieceinspiracje.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł