Pędraki są zmorąARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Można pożegnać się z warzywami z własnego ogródka. Pędraki są bezlitosne, ale jest prosty sposób na ich odstraszenie

Każdy kto para się pracą w ogródku doskonale zdaje sobie sprawę, że pędraki mogą być prawdziwym utrapieniem. Niepozorny szkodnik może doszczętnie zniszczyć nasze wypielęgnowane rośliny. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób na pędraki. Efekty są zaskakujące.

Pędraki są jednym z zagrożeń dla naszych roślin ogrodowych. Podziemne insekty mogą doprowadzić do spustoszenia pośród naszych grządek. Bez wątpienia tacy goście nie są mile widziani. W jaki sposób możemy się ich pozbyć?

Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemuPod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemuCzytaj dalej

Uciążliwe pędraki będą tylko ponurym wspomnieniem

Pędraki nie są niczym innym jak larwalną formą chrabąszcza majowego. W początkowym stadium żywią się resztkami roślin, na które natykają się w płytkiej warstwie gleby. Wraz z wzrostem pędraki zaczynają coraz głębiej kopać swoje tunele. Wówczas obiektem zniszczeń stają się korzenie i bulwy, którymi się żywią.

Posiłek spożywany przez pędraki sprawia, że nasze rośliny zaczynają znacząco słabnąć a nawet więdnąć. W takiej sytuacji trzeba działać. Niestety na rynku nie ma zbyt wielu preparatów pozwalających na pozbycie się larwy chrabąszcza majowego. Istnieją jednak naturalne sposoby, które mogą dla wielu osób okazać się sporym zaskoczeniem.

Dzisiaj grzeje:

  1. Uwaga: Już dziś nagła zmiana w Polsce. Wszystko potwierdzono
  2. Zobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycję
  3. Tydzień kolumbijski w Biedronce. W bananach upchali 19 kg kokainy

Co odstraszy pędraki?

Jak powszechnie wiadomo naturalne sposoby na pozbycie się szkodników są niezwykle pożądane przez osoby parające się ogrodnictwem. Pędraki staną się wspomnieniem, jeżeli posadzimy w naszym ogrodzie takie rośliny jak cebula i gorczyca. Podziemne insekty nie przepadają za nimi i będą unikały miejsc w ich pobliżu. Przydatny jest również nawóz w postaci gryki. Roślina zawiera substancję szkodliwą dla pędraków jaką jest tanina.

Wlej na noc szklankę octu do toalety. Rano nie uwierzysz własnym oczomWlej na noc szklankę octu do toalety. Rano nie uwierzysz własnym oczomCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanach
  2. Dramat na Pomorzu, są ranni. Wśród poszkodowanych dzieci
  3. A jeszcze nie dawno wszyscy go kupowali. Uwielbiany produkt wycofany z Lidla, wykryto niebezpieczne bakterie
  4. Słynna babcia Ewa zdradziła swój sposób na kiszone ogórki. Przed zakręceniem słoików robi zawsze 1 rzecz
  5. Przestają pobłażać. Możesz zapłacić 150 zł kary po zakupach w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie lub Aldi
  6. Zdjęcie szatni Barcelony z meczu z Bayernem wyciekło do sieci. Porażająca scena, nie chcieli, by ktoś ją widział (FOTO)

Źródło: e-ogrodek

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł