Cena Pepsi w Polsce będzie niewyobrażalnaneedpix.com

Znamy przyszłe niewyobrażalne ceny Pepsi i Coca-Coli w Polsce. W zawrotnym tempie zapadła decyzja

Pepsi i Coca-Cola są napojami wzbudzającymi duże emocje wśród Polaków. Jedni nazywają je trucizną i nie wzięliby ich do ust, inni z kolei piją je litrami każdego dnia. Eksperci jednak ostrzegają, że ich wpływ na zdrowie jest katastrofalny. Właśnie w zawrotnym tempie forsowane są zmiany w prawie, kiedy dowiecie się ile mają kosztować napoje z dużą ilością cukru, oczy wyjdą wam z orbit.

Pepsi i Coca-Cola zawierają ogromne ilości cukru i kalorii co prowadzi do otyłości i wielu innych chorób. Wiele osób od dawna nie uznaje tak niezdrowych napojów i wybiera świeże soki, wodę lub tradycyjną herbatę. Jednak miliony Polaków wprost uwielbiają to gazowane "picie". Właśnie ogłoszono wielkie zmiany w prawie, które sprawią, że ceny takich płynów wkrótce będą wręcz niewyobrażalne.

Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystkoGwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystkoCzytaj dalej

Pepsi i Coca-Cola będą kosztowały zawrotne pieniądzę

4 lutego rząd przyjął procedowany w ekspresowym tempie projekt ustawy ministra zdrowia, który zakłada wprowadzenie podatku od słodkich napojów oraz trunków wyskokowych w tzw. "małpkach". Politycy spodziewają się, że dzięki zmianie w prawie do budżetu państwa wpłynie dodatkowe 3 miliardy złotych. Pretekstem do wprowadzenia dodatkowych opłat jest promocja zdrowego trybu życia wśród Polaków.

Przedstawiciele firm sprzedających napoje, które mają być objęte dodatkowymi opłatami załamują ręce. Twierdzą, że zmiany następują zbyt szybko i będzie ciężko się do nich dostosować. Poza tym jest to fatalną wiadomość dla konsumentów, których teraz będą musieli zapłacić fortunę, za napoje.

- Poważnie wzrosną ceny, a my jako producenci musimy się w tym odnaleźć. Uważam, że taki proces powinien być wdrażany co najmniej trzy lata - stwierdził Wiesław Włodarski z firmy FoodCare.

O ile i kiedy wzrosną ceny? Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona, ceny poszybują już w kwietnia do niewyobrażalnych rozmiarów. Eksperci z Coca-Coli wyliczyli, że wszystkie napoje i tak podrożeją o 30%. natomiast te, których będzie dotyczył nowy podatek będą droższe o 50%. Obecnie najtańsze napoje zdaniem specjalistów będą kosztowały aż 100% więcej.

Dzisiaj grzeje: 1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg

2. Wyjął 3 najtańsze składniki i ugotował w 4 minuty, efekt? Nieziemski obiad

Dlaczego tak szybko w Polsce wprowadzane są zmiany, które uderzą po kieszeniach konsumentów? Zdaniem partnera firmy doradczej Grant Thornton rząd potrzebuje szybko zastrzyku pieniędzy na załatanie problemów budżetowych.

- Nałożenie dodatkowych opłat może służyć ukrywaniu braków budżetu związanych z mniejszymi wpływami, które miały być pokryte ze zniesienia limitu ZUS. Tego źródła nie ma, a rząd planuje budżet bez deficytu i wydatki są sztywne, poszukiwane są więc inne źródła, które uchronią rząd przed koniecznością cięcia wydatków, co w okresie wyborczym nie byłoby na rękę rządzącym - stwierdził Dariusz Gałązka.

Najlepsze newsy:

   1. Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widok
   2. Nastolatka wyskoczyła przez szpitalne okno. W rękach trzymała swoje dziecko
   3. Przez przypadek ujawniono ukrywany przed wszystkimi przepis na panierkę z KFC. Podajemy recepturę
   4. Ludzie spod kilku znaków zodiaku są mistrzami patelni. 1 z nich ma szczególny talent, zmysły orbitują
   5. Dowiesz się do czego możesz wykorzystać mięso z rosołu i zaniemówisz. Odkryjesz, że mało wiesz o gotowaniu
   6. Każdy je ignoruje, a ich znaczenie jest najważniejsze. Już wiadomo, o co chodzi z małymi naklejkami na owocach

Źródło: rp.pl

Następny artykuł