babciaFacebook / North Essex Support Team

89-letnia babcia wstaje codziennie o 4:30 i tworzy cudowne ciasta dla biedniejszych. Powód łapie za serce

Pieczenie to jedno z działań w kuchni, które jedni kochają, a inni nienawidzą. W przypadku tej Pani odpowiedź jest oczywista. Niesamowita determinacja do zamienienia pasji w szerzenie dobra mimo wieku, w którym sama powinna odpoczywać i dobrem się cieszyć.

Pieczenie to bez dwóch zdań sztuka. Najważniejszy jest jednak fakt, że da się ją nabyć i wyuczyć. W wypiekach najlepsze są nasze babcie, które mają swoje klasyczne receptury już od lat. Jak to mówią, przez żołądek do serca, a tej Pani wychodzi to zdecydowanie, ponieważ działa na rzecz potrzebujących i realizuje swoje pasje poprzez pieczenie dla tych, którzy są w potrzebie.

Magda Gessler ostro skrytykowała Polaków, ich ciasto na pierogi jest nie do przyjęcia. Sama podała wybitną recepturę, nie można robić inaczejMagda Gessler ostro skrytykowała Polaków, ich ciasto na pierogi jest nie do przyjęcia. Sama podała wybitną recepturę, nie można robić inaczejCzytaj dalej

Pieczenie z miłości do tradycji

Kuchnia to temat mocno osadzony w tradycji. Wiele receptur i przepisów jest znanych od pokoleń. Często mówimy że najlepiej gotują nasze mamy czy nasze babcie. Wiele z nich ma swoje przepiśniki, które są z nimi od lat. To wyjątkowe receptury które przekazuje się z pokolenia na pokolenie i daje się dzięki temu trwać tradycji.

Przepisy, które mają zalążek w dawnych latach, są niby małą klasyką. Głównie dlatego, że były to czasy, kiedy bazowało się na konkretnych produktach, bez żadnych udziwnień. Dzisiaj w sklepach znaleźć można wiele zamienników, ale niekoniecznie oddają one smak pierwowzoru, do którego się w dąży.

Rodzinne przepisy są najbardziej znane z tego, że pozbawione udziwnień, zawsze smakują rewelacyjnie. Często te najprostsze formy sprawdzają się najlepiej i choć byśmy bardzo chcieli, nie jesteśmy w stanie odtwarzać smaków, które znamy z dzieciństwa. Z kuchni naszych mam czy babć.

Babcia o wielkim sercu i talencie do pieczenia

89-letnia kobieta wstaje każdego dnia o 04:30 po to, żeby móc przygotować jak najwięcej dań dla potrzebujących. To kobieta o wielkim sercu i niezłomności, ponieważ upiekła już setki ciast tylko po to, żeby osłodzić życie tym, którzy tego potrzebują.

Pani Flo Osborne pochodzi z Anglii i traktuje swoje życie jak prawdziwą misję. Dba o ludzi bezrobotnych i bezdomnych, przygotowując im posiłki. Jej największą pasją jest gotowanie i chciałaby móc szerzyć tym dobro, a przy okazji realnie pomagać. Można powiedzieć, że już jej się to udało, ponieważ efekty jej pracy są niesamowite.

Pomoc w trakcie pandemii

Dzisiaj grzeje:

  1. Najprostszy przepis na chleb z garnka, wymieszaj i piecz. Jeśli narodowa kwarantanna nastanie, nie będziesz musiał iść do piekarni
  2. Nie będzie Bożego Narodzenia? Rząd wygadał się na temat przemieszczania się podczas świąt
  3. Wypij jedną łyżkę tuż przed śniadaniem, a po paru dniach zobaczysz pierwsze efekty. NIe tylko podnosi odporność, wpływa też na figurę

Znana w Anglii babcia podkreśla, że w trakcie pandemii zaczęła prężnie działać na rzecz pomagania innym. Przede wszystkim pomagała osobom dorosłym, które ze względu na kryzysową sytuację w kraju straciły miejsca pracy, a docelowo i stały się bezdomne ze względu na brak funduszy. Kobieta mimo sędziwego wieku czuje się rewelacyjnie i zamierza wykorzystać swoją siłę w dobrym celu.

Flo Osborn chciałaby bardzo pomagać również tym najmłodszym. Podkreśla, że gotuje w swojej małej kuchni sama, bez żadnej pomocy, ale pomysły na realizacje swojego pięknego planu jej się nie kończą. Działa na bazie swoich własnych przepisów i receptur, które są z nią już od lat.

Wiadomym jest, że babcie mają ogromne serce i są zawsze skore do pomocy. Flo daje ludziom namiastkę rodziny, której nie mają. Namiastkę domu, ciepła i troski, której wielu dziś brakuje. To piękny gest w dobie przykrych wydarzeń, które można aktualnie obserwować na świecie.

Wierzymy w to, że ten piękny wiek i rewelacyjna kondycja zdrowotna umożliwi Pani Flo jeszcze długie lata życia, a jej ogromne serce i zapał do pracy, zostaną docenione na całym świecie. Tak wiele mówi się o pomaganiu seniorom w czasach pandemii, a to piękny przykład, kiedy to seniorzy są osobami, na które to my, młodzi, możemy liczyć.

Wyszedł na pole i zamarł z przerażenia, wszystko usłane było dziwnymi jajami. Znalezisko okazało się być uwielbianym przysmakiemWyszedł na pole i zamarł z przerażenia, wszystko usłane było dziwnymi jajami. Znalezisko okazało się być uwielbianym przysmakiemCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  2. Tragedia: rolnik zabity przez maszynę. Michał umierał na rękach kuzyna
  3. Chrupiąca i niezwykle aromatyczna surówka z czerwonej kapusty i cukinii. Lekko orientalnego smaku dodają jej ciekawe dodatki
  4. Boli cię czasem głowa? Wypij sok z ogórka, efektem będziesz wniebowzięty
  5. Jajka w zupełnie innym wydaniu, czyli po szkocku. Zaskakujące połączenie smaków, banalne w przygotowaniu
  6. Wczesne objawy raka żołądka. Absolutnie nie wolno ich lekceważyć
  7. Naukowcy chcą dokonać czegoś niezwykłego. Legendarny Titanic wkrótce otworzy się na zwiedzanie

Źródło: toteraz

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł