Pieczenie i folia aluminiowaPixabay / RitaE

Używasz folii aluminiowej do pieczenia albo pakowania jedzenia? Popełniasz nieodwracalny w skutkach błąd

Pieczenie i folia aluminiowa są dosyć intuicyjnym połączeniem, które wydaje się być całkiem bezpiecznym rozwiązaniem. Okazuje się, ze tego typu postępowanie może przyczynić się do rozwoju choroby Alzheimera i zaburzeń koordynacji ruchowej. Niewykluczona jest również osteoporoza.

Nie da się ukryć, że pieczenie jest jednym z najpopularniejszym sposobów na przygotowywanie fantastycznych rarytasów. Mało kto spodziewałby się, że wykorzystanie podczas tego procesu folii aluminiowej jest bardzo złym pomysłem.

Pieczenie w folii aluminiowej - jak wpływa na nasze zdrowie?

Powszechnie pieczenie jest uznawane za zdrową formę przygotowywania posiłków. Jednak jeżeli użyjemy w jego trakcie folii aluminiowej, wówczas możemy spodziewać się poważnych problemów zdrowotnych. W najgorszym przypadku diagnozą będzie choroba Alzheimera.

Niezastąpiony w walce z uporczywym kaszlem i bólem gardła. Syrop z tymianku stosuj przy pierwszych objawach przeziębieniaNiezastąpiony w walce z uporczywym kaszlem i bólem gardła. Syrop z tymianku stosuj przy pierwszych objawach przeziębieniaCzytaj dalej

Kiedy w grę chodzi pieczenie, wówczas folia aluminiowa wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Owijamy nią mięsa i warzywa. Wszakże między innymi do tego dedykowany jest ten powszechnie dostępny produkt. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu ABC Zdrowie, aluminium gromadzi się w kościach i mózgu. Skutki mogą być opłakane.

Pieczenie najróżniejszych smakołyków w folii aluminiowej sprawia, że związki dostają się do jedzenia, a co za tym idzie również do naszego organizmu. Kiedy aluminium zgromadzi się w naszym mózgu, możliwe są zaburzenia pamięci, funkcji poznawczych oraz szybsze pojawienie się demencji. Natomiast obecność substancji w kościach przyczynia się do osteoporozy.

Choroba Alzheimera wciąż jest nieuleczalna. W związku z tym lepiej zdecydować się na niekorzystanie z folii aluminiowej. Tym bardziej, że zagrożenie nie pojawia się wyłącznie wówczas gdy decydujemy się na pieczenie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niezastąpiony w walce z uporczywym kaszlem i bólem gardła. Syrop z tymianku stosuj przy pierwszych objawach przeziębienia
  2. O lockdownie dowiemy się w wigilię? Minister Zdrowia wygadał się ws. wyjazdów w Święta
  3. Idealnie chrupiące pieczone ziemniaki w zaledwie 20 min. Szef kuchni zdradził trik, jak zrobić je w ekspresowym tempie

Niebezpieczna folia aluminiowa. Czym ją zastąpić?

Zgodnie z doniesieniami portalu ABC Zdrowie, zarówno Światowa Organizacja Zdrowia jak i Agencja od Toksycznych Substancji oraz Departament Rolnictwa USA ostrzegają przed szkodliwym wpływem aluminium na nasze zdrowie.

Pieczenie smakowitych potraw w folii aluminiowej nie jest jedynym problemem. Niekiedy wykorzystujemy je podczas przygotowywania ciast, w które nie wymagają pieczenia oraz do pakowania. Okazuje się, że nawet w taki sposób aluminium może przedostać się do żywności. Co możemy zaradzić?

Zamiast folii aluminiowej możemy wykorzystać papierowe zamienniki. Nie stwarzają one takiego zagrożenia. Papierowe torebki i papier do pieczenia wydają się być odpowiednimi rozwiązaniami, które pozwolą nam uniknąć problemów zdrowotnych.

Warto zauważyć, ze ludzki organizm toleruje aluminium tylko w niewielkich ilościach. W związku z tym lepiej nie używać go podczas gotowania przeróżnych pyszności. Nasz organizm z pewnością podziękuje nam za taką przezorność.

Jeszcze zdrowsza wersja tradycyjnej ćwikły. Zrób ją z kiszonych buraków i ciesz się niepowtarzalnym smakiemJeszcze zdrowsza wersja tradycyjnej ćwikły. Zrób ją z kiszonych buraków i ciesz się niepowtarzalnym smakiemCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Amerykańska firma ogłasza, że stworzyła szczepionkę na COVID-19. Ma mieć blisko 95 proc. skuteczności
  2. Anita i Adrian ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" podzielili się ważną informacją. Fani wspierają parę w ich decyzji
  3. Jesienią pijasz tylko warzywne soki? Ogromny błąd, stokroć lepszy jest sok jabłkowy, posiada zdumiewające zalety
  4. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców
  5. 3 tricki i porada Gessler sprawią, że sałatka jarzynowa będzie jeszcze lepsza w smaku. Nie przestaniesz jej jeść
  6. Niemowlę raczkuje w stronę labradora. Po chwili dzieje się niemożliwe, wszystko zostało nagrane
  7. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

Źródło: ABC Zdrowie; Podaj to

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł