Paragonparagon czytelnika udostępniony dla finanse.wp.pl

Porażającą cenę za jagodzianki poznała dopiero przy kasie. Ze wstydu zapłaciła, ale kosmiczny paragon nie daje jej spokoju

Pewna piekarnia zdecydowanie przesadziła z cenami. Kobieta, która zakupiła w niej zaledwie cztery jagodzianki, gorzko pożałowała swoich zakupów. Ta kwota przerazi każdego fana słodkich bułek o poranku.

Piekarnia, w której zakupiła jagodzianki pani Beata - bohaterka historii, nie należy do bardzo eleganckich miejsc. Jednak wystarczy jedno spojrzenie na koszmarnie wysoki paragon, by zacząć poważne wątpliwości. Kobieta kupując słodkości nawet nie spojrzała na cenę, przecież jagodzianki nie powinny kosztować fortunę. Gdy na kasie wyświetliła się cena za te łakocie, kobieta zwyczajnie zdębiała. Jak sama przyznała, zapłaciła tylko z czystej przyzwoitości, choć wahała się, by uciec przez tak wielką kwotą.

Gotując rosół przykrywasz garnek pokrywką? 1 krok ma niewiarygodnie wielkie znaczenieGotując rosół przykrywasz garnek pokrywką? 1 krok ma niewiarygodnie wielkie znaczenieCzytaj dalej

Piekarnia z kosmicznymi cenami

Piekarnia, w której postanowiła zaopatrzyć się kobieta wbrew pozorom nie znajdowała się w nadmorskiej miejscowości w szczycie sezonu. Jagodzianki za zawrotną kwotę kobieta kupiła w Warszawie na Wilanowie i jak sama zaznacza nie była to elegancka kawiarnia, a zwyczajna piekarnia jakich są setki w samej Warszawie. Mimo, że Wilanów nie słynie z bardzo przystępnych cen, to są oczywiście pewne granice. I te granice zdecydowanie przekracza okropnie wysoki paragon, który otrzymała pani Beata. Jak sama podsumowała swoje cenowe rozczarowanie - Za cztery jagodzianki zapłaciłam jak za niezgorszy posiłek.

Dzisiaj grzeje:

  1. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  3. 500 plus nie jako gotówka, ale jako bon? Szefowa ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami

Na paragonie widzimy zawrotną kwotę 9 zł za jedną jagodziankę, co oznacza, że za 4 oraz reklamówkę kobieta zapłaciła aż 37 zł. Za takie pieniądze mógłby zjeść suty posiłek w dość dobrej restauracji, a nie bułkę z odrobiną jagód. Są miejsce, w których tego typu słodkości kupimy za około 2-3 zł. Oczywiście, w parze z ceną powinna być jakość, ale mało prawdopodobne, by tak prosty wypiek był wart niemal tyle co 2 kawałki kremówek na warszawskim Mokotowie. Pozostaje mieć nadzieję, że dla pani Beaty były to najpyszniejsze drożdżówki w życiu.

Paragon za jagodzianki fot: zdjęcie czytelnika udostępnione dla portalu finanse.wp.pl

Najlepsze newsy:

  1. Wielka radość w domu Lewandowskich. Robert nie posiada się ze szczęścia, ogromne gratulacje
  2. Magdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Właśnie pojawiło się w sieci
  3. Tragedia na południu Polski. Dwie osoby nie żyją, nic nie dało się zrobić
  4. Pikantna surówka z marchewki posmakuje każdemu. Wystarczą 3 ząbki czosnku i dodatek, który każdy ma w lodówce, by stworzyć obłędny miks
  5. Steczkowska jest załamana, żali się. Wydała oszczędności, nie stać jej na remont kuchni
  6. Koniecznie dodaj ją do ciasta drożdżowego. Efekty zadziwią, nie będziesz już robić inaczej
  7. Tragedia w piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Śmierć z powodu COVID-19

Źródło: finanse.wpl.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł